آرشیو، 19 فروردین 1395 - 19:23

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد:

مخاطرات شغلی از مهمترین عوامل تهدیدکننده سلامت زنان شاغل

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: مخاطرات شغلی از مهمترین عوامل تهدید کننده سلامت زنان شاغل است.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت؛ رباب شهریان در دوره آموزشی آشنایی با اهمیت غربالگری ویژه «دیابت و سرطان»، افزود: سلامت زنان به عنوان جایگاه والای آن ها در جوهره خلقت به ویژه در شکل گیری فرهنگ، تربیت، سعادت و حفظ و ارتقاء سلامت خانواده و جامعه نقش تعیین کننده ای دارد.

وی ادامه داد: اتخاذ تدابیر مناسب برای ارتقاء سلامت زنان شاغل با توجه به نقش های خانوادگی و اجتماعی آنان از ضروری ترین ارکان است که برای حفظ جایگاه مناسب بانوان در اجتماع باید به آن توجه شود.

معاون امور ورزش بانوان درباره وظایف و مسئولیت های سنگین زنان شاغل در خانه و خانواده گفت: این قشر از جامعه در سنگر خانواده نیز باید تمام و کمال به وظایف خود بپردازند و مانند زنان خانه دار به تمامی مسئولیت های یک کدبانو عمل کنند.

وی اتاکید کرد: از سویی دیگر مخاطرات شغلی یکی از مهم ترین عواملی است که در حیطه سلامتی بانوان شاغل باید به آن توجه شود لذا به اعتقاد ما، باید به زنان به عنوان پایه های اصلی خانواده و محور اساسی سلامت، رشد، پویایی و اعتلای جامعه نگاه ویژه ای شود.

شهریان ورزش را یکی از مهم ترین عوامل رسیدن بانوان به سلامتی روحی، روانی و رشد اجتماعی دانست و اضافه کرد: فعالیت های بدنی و ورزشی به منظور برآورده کردن نیازهای روان شناختی همچون تغییر نگرش ها، دیدگاه ها، روابط انسانی، کارآیی اجتماعی، بهبود ادراک و...از اهمیت ویژه ای برای بانوان شاغل برخورد است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 358


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise