آرشیو، 25 فروردین 1395 - 19:21

«ازدواج» داروی مقابله با سرطان است

مطالعه جدید محققان نشان می‌دهد بیماران متاهل در مقابله با سرطان بهتر از بیماران مجرد عمل می‌کنند.

کرج - امید بانوان؛ مهر نوشت؛ مطالعه محققان موسسه پیشگیری از سرطان کالیفرنیا نشان می‌دهد ازدواج داروی قدرتمندی در مقابله با سرطان است.

محققان دریافتند میزان مرگ مردان مجرد مبتلا به سرطان ۲۷ درصد بیشتر از بیماران مرد متاهل است؛ همچنین نرخ مرگ بیماران زن مجرد ۱۹ درصد بالاتر از زنان متاهل است.

اسکارلت لین گومز، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «به نظر می‌رسد این مزیت صرفاً مبتنی بر پیوندهای احساسی زناشویی است و هیچ ارتباطی با فواید مالی آن که ناشی از دارایی بیشتر طرفین برای درمان است ندارد.» به گفته گومز، مطالعات قبلی در طول ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته مزیت مشابه ازدواج را برای بیماران سرطانی نشان داده است، اما این فایده همواره با عشق و حمایت از سوی همسر تعریف می‌شد.

در این تحلیل، این محققان گزارشات سلامت حدود ۸۰۰ هزار فرد بزرگسال را در کالیفرنیا که بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ مبتلا به سرطان تشخیص داده شده بودند و تا سال ۲۰۱۲ تحت نظر بودند را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند منابع مالی تاثیر زیادی بر شانس زنده ماندن فرد نداشته است. بلکه در عوض حمایت‌های زوج از فرد بیمار، نظیر همراهی وی تا مطب پزشک، آماده کردن وعده های غذایی مغذی، و اطمینان از مصرف داروی فرد بیمار تاثیر دارد.

گومز در ادامه می‌افزاید: «بیماران سرطانی متاهل از حمایت احساسی همسر برخوردارند که همین مسله موجب کاهش میزان استرس و افزایش شانس زنده ماندن وی می‌شود.»

انتهای پیام/ 

کدخبر: 378


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise