آرشیو، 31 فروردین 1395 - 19:19

دانش آموزان ماهی یک بار باید ویتامین D مصرف کنند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اگر دانش آموزان ویتامین D مصرف نکنند دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوند، لذا مصرف ماهانه یک مرتبه ویتامین D توصیه می‌شود.

کرج - امید بانوان: مهر نوشت؛ علی اکبر سیاری در همایش سفیران سلامت دانش آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، گفت: هدف نخست برای سفیران سلامت این است تا از نظر جسمی در سلامت باشند و این نکات را برای حفظ سلامتی به اطرافیان خود انتقال دهند.

وی افزود: کم تحرکی و تغذیه نامناسب، سلامت افراد را به خطر می‌اندازد. اگر دانش آموزان این موارد را رعایت نکنند، دچار اضافه وزن می‌شوند. برای حل مشکل چاقی و اضافه وزن، باید عادات غذائی اصلاح شود و تحرک داشته باشیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: سفیران سلامت مروج سلامت در بین مردم هستند و تعقل، تدبیر و ادراک در این میان لازم است. وی ادامه داد: قدرت تفکر را آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می‌دهند و ماموریت آموزش و پرورش، ارتقاء قدرت تفکر دانش آموزان است.

سیاری تصریح کرد: ما از طریق دوره‌های آموزشی، مهارت تفکر منطقی نقادانه و حل مساله را به سفیران سلامت آموزش می‌دهیم تا آنان نیز به همسالان خود منتقل کنند. معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: مکمل ویتامین D و آهن در مدارس و شبکه بهداشت توزیع می‌شود. چرا که بر اساس یک مطالعه، میزان کمبود ویتامین D در طی ده سال در کشور ۶ برابر شده است.

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت و حمایت دولت باعث شده امروز در هیچ خانه بهداشت و مدرسه‌ای نباشد که مکمل ویتامین D و آهن را توزیع نکنیم.

سیاری خطاب به دانش آموزان تاکید کرد:  اگر ویتامین D مصرف نکنید دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوید. توصیه می‌کنم ماهانه یک مرتبه ویتامین D مصرف کنید. وی تصریح کرد: طی بررسی انجام شده در مشهد و سبزوار از ۷۵ درصد دانش آموزان که کمبود ویتامین D داشته‌اند در مدت ۹ ماه این ویتامین را مصرف کرده، میزان کمبود تا ۵.۶ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 393


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise