آرشیو، 31 فروردین 1395 - 19:19

دانش آموزان ماهی یک بار باید ویتامین D مصرف کنند

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: اگر دانش آموزان ویتامین D مصرف نکنند دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوند، لذا مصرف ماهانه یک مرتبه ویتامین D توصیه می‌شود.

کرج - امید بانوان: مهر نوشت؛ علی اکبر سیاری در همایش سفیران سلامت دانش آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، گفت: هدف نخست برای سفیران سلامت این است تا از نظر جسمی در سلامت باشند و این نکات را برای حفظ سلامتی به اطرافیان خود انتقال دهند.

وی افزود: کم تحرکی و تغذیه نامناسب، سلامت افراد را به خطر می‌اندازد. اگر دانش آموزان این موارد را رعایت نکنند، دچار اضافه وزن می‌شوند. برای حل مشکل چاقی و اضافه وزن، باید عادات غذائی اصلاح شود و تحرک داشته باشیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: سفیران سلامت مروج سلامت در بین مردم هستند و تعقل، تدبیر و ادراک در این میان لازم است. وی ادامه داد: قدرت تفکر را آموزش و پرورش، آموزش عالی و حوزه علمیه رشد می‌دهند و ماموریت آموزش و پرورش، ارتقاء قدرت تفکر دانش آموزان است.

سیاری تصریح کرد: ما از طریق دوره‌های آموزشی، مهارت تفکر منطقی نقادانه و حل مساله را به سفیران سلامت آموزش می‌دهیم تا آنان نیز به همسالان خود منتقل کنند. معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: مکمل ویتامین D و آهن در مدارس و شبکه بهداشت توزیع می‌شود. چرا که بر اساس یک مطالعه، میزان کمبود ویتامین D در طی ده سال در کشور ۶ برابر شده است.

وی ادامه داد: طرح تحول سلامت و حمایت دولت باعث شده امروز در هیچ خانه بهداشت و مدرسه‌ای نباشد که مکمل ویتامین D و آهن را توزیع نکنیم.

سیاری خطاب به دانش آموزان تاکید کرد:  اگر ویتامین D مصرف نکنید دچار نرمی استخوان و کجی پا می‌شوید. توصیه می‌کنم ماهانه یک مرتبه ویتامین D مصرف کنید. وی تصریح کرد: طی بررسی انجام شده در مشهد و سبزوار از ۷۵ درصد دانش آموزان که کمبود ویتامین D داشته‌اند در مدت ۹ ماه این ویتامین را مصرف کرده، میزان کمبود تا ۵.۶ درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 393


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان