یکشنبه، 12 بهمن 1399 - 13:00

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری:

شبکه خانه‌های امن درکشور راه اندازی می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: راه‌اندازی شبکه خانه‌های امن کشور در دستور کار است و این امر می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی داشته باشد.

کرج – امید بانوان؛ «معصومه ابتکار» با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید استفاده از زنان در ۴۰ درصد از مناصب دولتی بوده است، اظهار داشت: این ظرفیت از سال ۹۲ تاکنون به ۲۴ درصد رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر هشت هزار زن در ادارات دولتی سراسر کشور فعالیت دارند.
.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از ظرفیت زنان در دستگاه‌های دولتی ایجاد هم راستایی با هدف مشخص و تحقق عدالت جنسیتی است، اضافه کرد: این امر برگرفته از این مفهوم برگرفته از تعالی متعالی دینی و مفاهیم قرآن کریم است.

ابتکار با اشاره به تصویب شاخص‌های عدالت جنسیتی در ستاد ملی زنان و خانواده کشو در سال ۹۶ ابراز داشت: سند ارتقای وضعیت زنان نیز ه تصویب رسید که این سند نتیجه محور است و همه دستگاه‌ها مأموریت دارند تا در شاخص‌ها وضعیت را بهبود ببخشند.

پایش روند اجرایی سند زنان و خانواده از طریق سامانه

وی با بیان اینکه شاخص‌های خانواده بر اساس برنامه‌ها برای تقویت و استحکام خانواده ایرانی در سطح ملی و در سطح استان در قالب اسناد استانی به تصویب رسیده است، اضافه کرد: اجرای سند وضعیت زنان و خانواده از طریق سامانه، پایش می‌شود و رسیدن به اهداف مورد نظر حائز اهمیت است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه همراهی لازم با دولت در زمینه بهبود شرایط زنان و خانواده صورت نمی‌گیرد، ادامه داد: این در حالی است که در شرایط جنگ اقتصادی فعلی نیاز جدی به این هماهنگی احساس می‌شود.

وی افزود: تصویب لایحه حفظ کرامت از زنان در برابر خشونت از جمله اقدامات حقوقی است که از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری صورت گرفته و امیدواریم قانون قوی در راستای خشونت علیه زنان تصویب شود.

۲۲ میلیارد تومان تسهیلات برای ۳۵۰۰ زن سرپرست خانوار روستایی

ابتکار با اشاره به در نظر گرفتن ۲۲ میلیارد تومان تسهیلات برای سه هزار و ۵۰۰ زن سرپرست خانوار در کشور ابراز داشت: این بودجه برای زنان روستایی در نظر گرفته شده که به زودی محقق خواهد شد.

وی به ایجاد شبکه سازی خانه‌های امن در کشور تصریح کرد: راه‌اندازی شبکه خانه‌های امن کشور در دستور کار است و این امر می‌تواند در کاهش اسیب‌های اجتماعی نقش بسزایی داشته باشد.

انتهای پیام /

کدخبر: 4216


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise