جمعه، 17 بهمن 1399 - 17:32

حمایت مدیریت شهری فردیس از ساخت سالن های سینمایی

«مجتبی قاسمی» رئیس شورای اسلامی شهر فردیس در افتتاحیه جشنواره سینمایی فجر در استان البرز گفت: سینما به عنوان هنر هفتم و پدیده‌ای نو توانسته علاوه بر جنبه‌های هنری، دیگر پتانسیل‌های قدرتمند خود را در عرصه‌های مهم و در ارتباط با اجتماع به نمایش بگذارد.

کرج – امید بانوان؛ سینما در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار است همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اقتصاد مهم است ولی از اقتصاد مهمتر، فرهنگ است و ضرورت فرهنگ در جامعه مانند اکسیژن برای انسان است.

وی گفت: سینما تأثیرگذار در حوزه فرهنگ جامعه است آن هم تأثیری عمیق و پایدار و بهترین ابزار انتقال فرهنگی است که با توجه به اینکه برای انتقال فرهنگ نیاز به ابزاری همچون کلام، تصویر، صوت و موسیقی است تمام این ابزار، در سینما به عنوان هنر هفتم، تجلی نموده است و سینما قوی ترین و بهترین راه ارتباطی است که اگر درست از آن بهره گرفته شود میتواند بسیار اثرگذار در جامعه باشد.

قاسمی بیان داشت: امروزه بسیاری از سازمانها و نهادهای بزرگ دولتی و غیردولتی حتی سرویس‌های امنیتی برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های کلان خود از سینما بهره می‌گیرند، چون سینما بهترین و قوی ترین ابزار انتقال می باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر فردیس بیان داشت: مدیریت شهری جهت انتقال فرهنگ آپارتمان‌نشینی، حقوق شهروندی، فرهنگ صحیح ترافیکی و انضباط شهری نیازمند به سینما و فیلم های مستند است؛ همچنین به منظور معرفی و هویت بخشی به شهر فاطمی شهدای اقتدار، مدیریت شهری فردیس آماده هر گونه همکاری است.
مجتبی قاسمی بیان داشت: سینما بهترین و سالم‌ترین مکان برای تفریح و سرگرمی خانواده‌ها می‌باشد و مدیریت شهری از ساخت سالن های سینما درخور شأن مردم شریف فردیس حمایت می‌نماید. به همین منظور در خصوص احداث سالن‌های سینمایی کمترین عوارض را دریافت می‌کند و برای تبلیغ محیطی و میدانی و ساخت سالن سینما روباز در بوستان های شهری آماده هرگونه مساعدت است.

انتهای پیام/

کدخبر: 4286


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise