چهارشنبه، 29 بهمن 1399 - 15:07

نصیرایی:

مهریه عامل ثبات زندگی نیست

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه مهریه عامل ثبات زندگی نیست، گفت: بخش اعظمی از افرادی که در این حوزه گرفتار شدند افرادی بودند که مهریه را عامل ثبات زندگی و تضمین کننده زندگی می دانستند.

البرز - امیدبانوان؛ حجت الاسلام مجید نصیرایی درباره طرح جمعیت و تعالی خانواده (جوانی جمعیت و حمایت از خانواده) که در  کمیسیون فرهنگی مجلس در دست بررسی است، عنوان کرد: موضوع طرح جوانی جمعیت، مسئله مهریه نیست. موضوع مهریه یک مسئله جداست و به خودی خود باید برای آن فکر شود، مسئله مهریه، یک مسئله فرمالیته نیست و مسئله ای جدی و حق زوجه است، اما با توجه به شرایط کنونی و قیمت های سکه و طلا، این موضوع به امری تبدیل شده که نیازمند اندیشه و اقدامی جدی است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: موضوع مهریه و مشکلات آن بارها به ما منعکس شده است و شاهد تماس های تلفنی مردم بوده ایم، چراکه خیلی ها را گرفتار کرده است، البته اقدامات در این حوزه باید به شکلی باشد که هم حقوق زوجه رعایت شود و هم زندگی ها ثبات خود را از دست ندهد.

نماینده مردم فردوس و طبس ادامه داد: مهریه عامل ثبات زندگی نیست، این تفکر، اشتباه بزرگی است که برخی مهریه را عامل ثبات در زندگی می دانند، بخش اعظمی از افرادی که در این حوزه گرفتار شدند افرادی بودند که مهریه را عامل ثبات زندگی و تضمین کننده زندگی می دانستند.

نصیرایی همچنین گفت: اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در بررسی طرح مربوط به مهریه در آن قسمتی که مربوط به حوزه فرهنگ سازی و ازدواج است نظرات اعضای کمیسیون فرهنگی را نیز باید کسب کنند تا یک کار مشترک را در این حوزه شاهد باشیم.

انتهای پیام/

کدخبر: 4455


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise