چهارشنبه، 29 بهمن 1399 - 16:16

از 15 بهمن 99 تا 15 فروردین 1400؛

اجرای طرح نوروزی مبارزه با گرانفروشی در نظرآباد

جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان نظرآباد به ریاست فرماندار شهرستان و دبیری اداره صمت نظرآباد با تاکید بر ضرورت تشدید نظارت‌ها در توزیع کالاهای اساسی در محل فرمانداری نظرآباد برگزار شد.

نظرآباد – امید بانوان؛ در این جلسه سرپرست فرمانداری نظرآباد اظهار داشت: طبق دستور اکید استاندار البرز در شرایط فعلی یکی از موضوعات اساسی لزوم نظارت بر تنظیم بازار و بررسی عرضه کالاهای اساسی است.

«ارسلان قاسمی مدانی» در ادامه با تاکید به ضرورت تشدید نظارت‌ها بر شیوه توزیع اقلام اساسی گفت: می‌بایست کالاهای وارده، مباشرین، نحوه توزیع و... به طور کامل و مکتوب به فرمانداری ارسال و دسترسی مردم به کالای اساسی تسهیل شود.

وی توزیع اقلام دولتی را منوط به حضور بازرسین یا سیستمی نمودن فروشگاه‌ها دانست تا با دپوی مواد غذایی در انبارها، کم‌فروشی، گران‌فروشی و.... مقابله حداکثری شود.

قاسمی در ادامه خاطرنشان کرد: باید با همکاری مشترک شهرداری، جهاد کشاورزی و صمت، محلی جهت عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی شهرستان تعیین شود تا علاوه بر حمایت از تولیدکنندگان نظرآبادی محصولات با قیمت ارزان‌تر عرضه گام موثری در تعدیل قیمت در سایر فروشگاه‌های سطح شهربرداشته شود.

وی اضافه کرد: افزون بر بازرسی‌های مستمر کارشناسان، مدیران مربوطه نیز شخصا باید پای کار بوده و با نظارت‌های دقیق با تخلفات مقابله کنند.

در ادامه «علی منصوری» رئیس اداره صمت نظرآباد نیز با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت موجودی اقلام تنظیم بازار و وضعیت نوسان قیمت کالاهای اساسی در شهرستان از اجرای طرح نوروزی از ۱۵ بهمن ۹۹ لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در این طرح اقلام پرمصرف این ایام از قبیل مواد غذایی، گوشت قرمز، مرغ، آجیل، خشکبار، پوشاک و... مورد رصد بازرسان این اداره و بازرسی اتاق اصناف قرار خواهد گرفت و با تخلفات گرانفروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و... برخورد جدی خواهد شد.

وی افزود: اداره صمت شهرستان هم اینک به طور جد پیگیر جذب و توزیع کالاهای اساسی در سراسر شهرستان است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 4456


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise