یکشنبه، 03 اسفند 1399 - 10:10

جای خالیِ نهادها در مجرای نه به خشونت علیه زنان؛

ما هنوز اندرخم یک کوچه‌ایم!

خشونت علیه زنان درحالی از دیرباز تا کنون به عنوان مقوله اساسی و مهم تلقی می‌شود که این واژه در بازه‌های زمانیِ متعدد و در فرهنگ‌های متفاوت، با بار معناییِ متمایزی بروز و ظهور می‌کند و در تجلیِ این سیاه‌چاله، انواع و اقسام حالت‌هایی روحی و گاه بیماری‌های جسمی در بانوان به وجود می‌آید.

امید بانوان؛ خشونت علیه زنان درحالی از دیرباز تا کنون به عنوان مقوله اساسی و مهم تلقی می‌شود که این واژه در بازه‌های زمانیِ متعدد و در فرهنگ‌های متفاوت، با بار معناییِ متمایزی بروز و ظهور می‌کند و در تجلیِ این سیاه‌چاله، انواع و اقسام حالت‌هایی روحی و گاه بیماری‌های جسمی در بانوان به وجود می‌آید.

درحالی این روزها شاهد نوعی دیگر از این خشونت علیه بانوان در جامعۀ ورزش هستیم که هیچ‌گونه مرجعیت متقن در این راستا برای حمایت وجود ندارد و مشکلات عدیده در این راستا برای بانوان کشورمان در حال بسط و گسترشِ هرروزه است.

از روزهای گذشته، خبرِ ممنوع‌الخروج شدنِ "سمیرا زرگری- سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین، به طور متناوب در یکایک رسانه‌های دیداری- شنیداری و صفحات مجازی در حال بارگذاری است و آنچه در اثنای صحبت‌های موجود بارز است، نبودِ قانون و سند معتبر برای اینگونه خشونت علیه زنان است که همچنان راه را برای اعمال خشونت باز گذاشته است.

تأکید موجود، براین پیام است: آیا وقتِ آن نرسیده راه‌حل‌های قانونی برای رفع خشونت‌های موجود علیه بانوان در اسرع وقت انجام بگیرد؟ که به گفتۀ اشرف گرامی‌زادگان- مشاور حقوقی و پارلمانی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، باعث تأسف است که هنوز پس از این همه فراز و فرودی که در جامعه رخ داده است، ما همچنان اندر خم یک کوچه‌ایم.

کدخبر: 4493


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise