آرشیو، 28 مرداد 1396 - 18:43

فشارخون بالاهنگام بارداری خطرابتلا بیماریهای قلبی را افزایش می‌دهد

مطالعات جدید محققان دانشگاه مک گیل نشان می‌دهد فشار خون بالا در دوران بارداری احتمال بروز بیماری‌های قلبی و فشار خون را در سال‌های بعدی افزایش می‌دهد.

کرج - امید بانوان؛  به نقل از مدیکال نیوز، محققان با بررسی 146 هزار و 748 زن از اوایل دوران بارداری و حدود چهار سال بعد دریافتند فشار خون بالا در دوران باردای در سال‌های بعد عوارضی مانند بیماری‌های قلبی و فشار خون به دنبال دارد.

این مطالعه نشان می‌دهد پرفشاری خون در دوران بارداری احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را در سال‌های بعدی 2.2 برابر افزایش می‌دهد و احتمال فشار خون بالا در این افراد 5.6 برابر زنانی است که در دوران بارداری فشار خون طبیعی دارند. محققان، کنترل فشار خون و مدیریت عوامل خطر بیماری‌های قلبی برای زنانی که در دوران بارداری فشار خون بالایی دارند را ضروری می‌دانند.

فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می شود تا خون در سراسر رگ‌ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مشکلات زیادی روبرو می شود. مهمترین روش برای کاهش فشار خون، کاهش مصرف نمک (سدیم) است. بهترین زمان اندازه‌گیری فشار خون صبح است.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 467


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise