آرشیو، 31 مرداد 1396 - 12:35

ترفندهایی برای داشتن پوست زیبا

پوست لباس اول انسان‌ها است و به همین جهت باید با دقت و وسواس بسیار زیادی از آن مراقبت کرد. همچنین پوست جنبه زیبایی دارد به همین دلیل برای خانم‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

کرج - امید بانوان؛ سید جواد علوی، کارشناس طب سنتی معتقد است: برای زیباکردن پوست در کسانی که پوست بسیار چربی دارند، پاشیدن یک بار آب در هر ساعت به‌وسیله اسپری به پوست صورت موجب مرطوب شدن پوست و کاهش چربی پوست صورت می‌شود؛ البته صورت را نباید کامل خیس کرد بلکه باید به طریقی عمل کرد که اسپری آب صورت را مرطوب کند.

وی ادامه داد: آب، ماده‌ای خنثی است و مانند مواد قلیایی و اسیدی موجود در صابون‌ها و شامپوها، باعث تحریک غدد چربی نمی‌شود در نتیجه بعد از مدتی، میزان چربی پوست به حد طبیعی می‌رسد؛ در واقع این عمل به باز شدن منافذ پوست که بر اثر مصرف کرم‌ها یا داروهای هورمونی یا... بسته شده‌اند، کمک شایانی می‌کند.

این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: افرادی که دچار خارش‌های پوستی، جوش و دمل‌های پوستی، خشکی بدن، خشکی مخاط هستند، مصرف هندوانه می‌تواند به کاهش مشکلات پوستی ناشی از افزایش حرارت بدن کمک کند، این‌گونه افراد دچار یبوست و تشنگی شدید هم می‌شوند که مصرف هندوانه می‌تواند برایشان مفید باشد. علوی خاطرنشان کرد: مصرف خاکشیر می‌تواند به رفع اکثر بیماری‌های پوستی کمک کند همچنین خاکشیر را می‌توان در شیر ریخت که مصرف آن به روشن شدن رنگ پوست و تقویت میل جنسی کمک کند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 475


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise