سه‌شنبه، 07 اردیبهشت 1400 - 18:51

اعلام و تکذیبِ هشت کرونای هندی درکشور، در یک ‌ساعت!

در حالی رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد: تا کنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونای هندی در کشور شناسایی نشده است که به گفتۀ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر؛ از ۱۹ تبعۀ هندوستانی که روزیکشنبه وارد این استان شدند و در قالب ۲ گروه هشت و ۱۱ نفره در ۲ مهمان‌پذیر اسکان یافتند، تست کرونای هشت نفر از آنان مثبت اعلام شده‌است!

البرز- امیدبانوان؛ محمد مهدی گویا- رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حالی امروز ساعت دو بعدازظهر، ضمن اعلامِ این مهم که امکانات لازم برای شناسایی ویروس هندی در کشور وجود دارد و همه موارد مشکوک به هر نوع ویروس کرونا تست و بررسی می‌شوند، که صراحتاً بیان کرد: تا کنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونای هندی چه به صورت سرپایی و چه بستری در کشور نداشته‌ایم و هر نوع شایعه در این زمینه تکذیب می‌شود.

تکذیب در این زمینه از سوی رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حالی به صراحت اعلام شد که نیم ساعت قبل از تکذیب این خبر، به گفتۀ محمد تقی ایرانی- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، از ۱۹ تبعه هندوستانی که روز یکشنبه وارد این استان شدند و در قالب ۲ گروه هشت و ۱۱ نفره در ۲ مهمانپذیر اسکان یافتند، تست کرونای هشت نفر از آنان مثبت اعلام شده‌است.

به گفتۀ وی؛ در زمان حاضر با حضور نمایندگان اتباع و مهاجرین خارجی استانداری و فرمانداری بوشهر و دانشگاه علوم پزشکی این استان، هشت تبعۀ هندی کرونا مثبت در استان بوشهر در محل اسکان خود قرنطینه شده‌اند.

همچنین در این راستا عبدالمحمد خواجه‌ئیان- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز خبر داد: تعداد ۲۰ نفر از اتباع کشور هندوستان وارد استان بوشهر شده بودند که به دلیل حساسیت موجود بر روی سوش (گونه) هندی ویروس کرونا، پس از بررسی از این افراد تست کرونا به عمل آمد که پاسخ آزمایش ۵ نفر از این افراد مثبت و ۳ نفر نیز مشکوک گزارش شده است.

این اخبار ضد و نقیض در حالی توسط رسانه‌های متعدد بارگذاری می‌شود که با توجه به شرایط حاضر و جو روانی موجود، صراحت کلام و تلاش برای تغییرِ اوضاع فعلی از جمله ضروریات بازه زمانی موجود است که توسط مسئولان ذی‌ربط نادیده گرفته شده است.

باید منتظر بود و دید آمار کرونای هندی در کشور با تمام کتمان‌کاری‌ها توسط افراد مسئول در این زمینه، تا کدام عدد را به نامِ خود ثبت می‌کند!

 

کدخبر: 4921


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise