آرشیو، 11 شهریور 1396 - 15:01

باید و نبایدهای عوارض افزایش طول ناخن‌

یک کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی، انواع مواد آرایشی ناخن و عوارض استفاده طولانی مدت آن را شرح داد.

کرج - امید بانوان؛ تسنیم نوشت؛ مریم قیاسی با اشاره به اینکه مواد آرایشی ناخن برای رنگ کردن ناخن، افزایش طول ناخن به طور مصنوعی و یا افزایش مقاومت ناخن به کار می ‌روند، اظهار داشت: لاک ناخن باعث درماتیت تماسی آلرژیک می‌‌شود. شخصی که به لاک ناخن حساسیت دارد ممکن است در انگشتان، پلک، صورت و جاهایی که لاک ناخن در زمان خشک شدن با آنها تماس داشته، دچار حساسیت شود.

این کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی تاکید کرد: فرمالدئید یک ترکیب آلرژی ‌زا است که در فرآورده‌های تقلبی و قاچاق یافت می‌شود.

قیاسی افزود: کوتیکول از عفونت ناخن جلوگیری کرده و سلول‌های مولد ناخن را محافظت می ‌کند، پس بهتر است چیده یا کوتاه نشود.

قیاسی به افزایش طول ناخن‌ها به وسیله ناخن‌های مصنوعی که کل ناخن یا انتهای ناخن را می‌پوشاند، اشاره کرد و گفت: چسب‌های ناخن‌های مصنوعی حاوی مواد حساسیت‌زا است، گاهی چسب‌های بدون Methacrylate باعث شکاف و ترک ناخن می‌شوند.

کارشناس نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی ادامه داد: عفونت پوست اطراف ناخن‌ها، شل شدن ناخن‌ها و درماتیت(التهاب پوستی) را از عوارض استفاده طولانی مدت از ناخن‌های مصنوعی برشمرد و افزود: استفاده از ناخن‌های مصنوعی در طولانی مدت می‌تواند باعث واکنش‌های دردناک و شدید شود.

قیاسی تاکید کرد: خانم‌هایی که برای مدت طولانی از ناخن‌های مصنوعی و کاشته شده استفاده می‌کنند، احتمال دارد مشاهده کنند که ناخن‌های طبیعی آنها نازک‌ و مات‌تر شده است. متخصصان پوست پیشنهاد می‌کنند ناخن‌های مصنوعی هر سه ماه یک بار برداشته شوند تا ناخن‌های طبیعی استراحت کنند.

انتهای پیام/

کدخبر: 500


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise