آرشیو، 23 شهریور 1396 - 21:44

پیاده‌روی احتمال سرطان سینه را به نصف کاهش می‌دهد

بررسی‌های اخیر نشان داده است که حتی یک ساعت پیاده‌روی آرام در طول هفته‌ می‌تواند تا ۵۵ درصد از احتمال ابتلا به بیماری سرطان سینه جلوگیری کند.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از سایت MNT، برخی از افراد تصور می‌کنند که باید ورزش بسیار زیاد و بسیار شدید انجام دهند تا تأثیرگذار باشد. با این وجود مطالعات اخیر نشان داده است که حتی یک ساعت پیاده‌روی آرام در هفته‌ می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان سینه را به میزان زیادی کاهش دهد.

هزاران زن هر ساله به بیماری سرطان سینه مبتلا می‌شوند و یک چهارم این افراد بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. احتمال سرطان سینه افرادی که پیشینه خانوادگی دارند و یا ‌اضافه وزن دارند بیشتر است. یائسگی و کشیدن سیگار نیز احتمال ابتلا به بیماری را افزایش می‌دهد.

مطالعات انجام شده از دانشگاه ناگویا ژاپن نشان داده است که پیاده‌روی آرام تا ۵۵ درصد احتمال ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهد.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: ما پیشنهاد می‌دهیم که افراد در طول هفته‌ حداقل یک ساعت پیاده‌روی کنند. در کنار این میزان پیاده‌روی بهتر است برنامه ورزشی هفتگی نیز داشته باشند.

افرادی که ‌اضافه وزن دارند باید بیشتر این توصیه را جدی بگیرند، زیرا بافت‌های چربی ‌اضافه در بدن این افراد باعث می‌شود که هورمون‌های بیشتری تولید کنند زیاد شدن هورمون‌هایی همچون استروژن و انسولین احتمال ابتلا به بعضی سرطان‌ها را افزایش می‌دهد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 513


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise