یکشنبه، 09 خرداد 1400 - 11:03

چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌کنند

پایگاه خبری امیدبانوان: «چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌کنند» کتابی است از نویسندگان، پاتریشیا لاو و استون استوسنی؛ کتابی در زمینه روان‌شناسی دو جنس و روابط بین همسران است. این کتاب سعی دارد با واکاوی رفتارهای دو جنس در شرایط بحرانی زندگی به ما بیاموزد که بهترین عمل و عکس العمل با توجه به آن‌چه از روحیات طرف مقابل می‌دانیم چیست.

کتاب خوب- امیدبانوان؛ کتاب چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌کنند اثر پاتریشیا لاو و استون استوسنی به شما کمک می‌کند تا به همان رابطه‌ای که در روزهای اول عاشقی داشتید اما در سطحی عمیق‌تر، برگردید.

رابطۀ خوب میان زن و مرد، رابطه‌ای فراتر از کلمات است؛ رابطه‌ای همراه با احساس ارتباط و درک متقابل. شما می‌دانید وقتی رابطه‌ای به تلخی کشیده می‌شود، زن و مرد چه حسی دارند. زن تمایل دارد در مورد مشکلات صحبت کند، اما مرد ترجیح می‌دهد مشکل را نادیده بگیرد و از حرف زدن در مورد آن فرار کند.

دلیل به وجود آمدن فاصله میان ما، تفاوت‌های ذاتی از نظر ترس و شرم نیست بلکه چگونگی مدیریت بر این تفاوت‌هاست که ما را از هم جدا می‌کند. اگر شما این تفاوت‌ها را با انتقاد، موضع‌گیری، کناره‌گیری یا سرزنش کردن دیگران کنترل کنید، رابطۀ شما با شکست مواجه خواهد شد؛ اما اگر از این تفاوت‌ها برای پیشرفت، ترقی، برقراری ارتباط یا پشتیبانی استفاده کنید، رابطۀ میان شما و همسرتان روز به روز مستحکم‌تر خواهد شد و این همان هنری است که با مطالعۀ کتاب چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌کنند (Why Women Talk And Men Walk) خواهید آموخت. اما توجه داشته باشید که غلبه بر عاداتی که از دوران کودکی شکل گرفته‌اند، مستلزم توجه آگاهانه و گذشت زمان است.

پت لاو (Patricia Love) و استون استوسنی (Steven Stosny)، نویسندگان کتاب چرا زنان حرف می‌زنند و مردان فرار می‌کنند، با بیان اینکه تفاوت‌های اساسی میان زن و مرد می‌تواند رابطۀ میان آن‌ها را دشوار سازد، کلید دستیابی به رابطه‌ای فوق‌العاده را این گونه معرفی می‌کنند: کشف مجدد جرقه‌ای که شما و همسرتان را اولین بار به سوی یکدیگر جلب کرد، و حفظ آن. شما با استفاده از تکنیک‌های پیشگامانۀ این نویسندگان خواهید آموخت که چگونه با همسر خود ارتباط برقرار کنید تا بتوانید احساساتی را که در اولین ملاقات خود با او داشتید دوباره بر انگیزید.

«پت لاو و استون استوسنی، استنشاق هوای تازه‌ای را میسر کرده‌اند که نه تنها الهام بخش است، بلکه راهنمایی عملی برای زنان و مردان محسوب می‌شوند تا بتوانند بر چالش‌ها غلبه نموده و همواره در کنار یکدیگر باشند.»

در مقدمه کتاب می‌خوانیم: این کتاب به شما کمک می‌کند تا به همان رابطه‌ای که در روزهای اول عاشقی داشتید اما در سطحی عمیق‌تر، برگردید. این کتاب شما و همسرتان را به سوی احساسات ژرف و عمیقی که در اولین برخورد داشتید راهنمایی می‌کند و شما را قادر می‌سازد همان ارتباط نزدیک و عمیقی را که قلبتان به‌طور پنهانی اما قدرتمند، برای آن می‌تپد، برقرار کنید؛ عشقی فراتر از کلمات.

 

کدخبر: 5348


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise