یکشنبه، 09 خرداد 1400 - 12:02

چند نکتۀ کاربردی به بانوان برای تزریق واکسن کرونا

پایگاه خبری امیدبانوان: تمام افراد باید نکاتی را قبل از تزریق واکسن کرونا مدنظر داشته باشند که رعایت مسائلی از جمله ماسک‌زدن، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از تجمع و حفظ آرامش و خونسردی از جمله این موارد است اما برای بانوان رعایتِ چند مورد دیگر درکنار این موارد، الزامی است.

سلامت و تغذیه- امیدبانوان؛ برنا نوشت: قبل از دریافت واکسن کرونا رعایت برخی مقدمات، به ویژه برای خانم‌ها در شرایطی خاص الزامی است.

بانوان باید به این نکته توجه کنند که اگر نیاز به انجام ماموگرافی دارند، باید آن را قبل از تزریق واکسن یا حداقل ۶ هفته بعد از واکسیناسیون انجام دهند.

همچنین اگر باردار یا شیرده هستند حتماً به تیم واکسیناسیون اطلاع دهند.

در حال حاضر تزریق واکسن کرونا برای خانم‌های باردار در کشور به دلیل محدود بودن اطلاعات توصیه نمی‌شود، اما در خصوص مادران شیرده این‌گونه نیست و تزریق واکسن صورت می گیرد. به طور کلی ضروری است افراد قبل از تزریق واکسن حتما با پزشک خود مشورت کنند.

در صورتی که فرد واکسینه شده قصد بارداری داشته باشد نیازی به تأخیر در اقدام به بارداری وجود ندارد. همه واکسن‌های کووید۱۹ غیر زنده و غیر فعال هستند و به نظر نمی‌رسد مشکلی برای جنین ایجاد کند. در صورتی که خانم‌ها بعد از تزریق واکسن متوجه بارداری شوند جای نگرانی وجود ندارد.

کدخبر: 5349


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise