دوشنبه، 10 خرداد 1400 - 11:30

راه درست؛ من جدا از گذشته و نقش‌هایی که ایفاء کرده‌ام که هستم؟

پایگاه خبری امیدبانوان: کتاب راه درست نوشته جیمز هالیس، یکی از چهره‌های شناخته‌شده‌ جهان در حوزه روان‌شناسی تحلیلی کارل گوستاو یونگ است. هالیس در این کتاب بر اساس آموزه های روان‌شناسی یونگ به موضوع بحران‌میانسالی و چالش‌های آن پرداخته است.

کتاب خوب- امیدبانوان؛ هالیس در کتاب راه درست، بحران میان‌سالی را مسیر میانی نامیده است. مسیری که ما را از دوران بزرگسالی اول یا به گفته خودش دوران جوانی طولانی‌مدتمان جدا می‌کند تا با بازتعریف و جهت‌دهی مجدد به شخصیتمان وارد دوران بزرگسالی دوم شویم. او می‌گوید در این دوره انسان یک سوال بزرگ از خود می‌پرسد و آن هم این است که «من جدا از گذشته و نقش‌هایی که ایفاء کرده‌ام که هستم؟»

جیمز هالیس در کتاب راه درست به مشکلات و چالش‌هایی همچون اختلال شخصیت موقت، تغییراتی درونی، احساس پوچی و تلف کردن عمر و تنهایی و ترس از اینده در دوره میانسالی می پردازد.

 

خواندن کتاب راه درست را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

تمام افرادی که در آستانه میان‌سالی هستند و یا خود را دچار مشکلات و به اصطلاح بحران میانسالی می‌بینند می‌توانند از مطالب مفید این کتاب در جت رفع  مشکلات و بهبود وضعیت جسمی  روحی خود کمک بگیرند.

 

جملاتی از کتاب راه درست

روان به طور نامحسوس از طریق ما و همچنین از طریق گذشته ما حرکت می‌کند. تنها زمانی که آن فرمی ملموس به خود می‌گیرد می‌تواند به طور خودآگاه از سوی ما نمایان شود.

در حین مکالمه با آن چهره‌های درونی، یونگ ملاقات خود را به نگارش درآورد و به سمت نقاشی کردن آن تجسم‌ها نیز گام نهاد. چند دهه بعد، برای رنگ‌آمیزی و طراحی جلد کتابی که با نام «کتاب سرخ» منتشر شد، یونگ مکانیسم‌های بسیاری را تشخیص داد که از طریق آن‌ها روان بی‌نظمی‌ها و آشفتگی‌های یک تجربه را سروسامان داده و نظم، هدف و معنایی برای هستی به ارمغان می‌آورد.

از طریق خوداکتشافی، کوشش‌های حیرت‌آور در ارتباط با بیماران و شناسایی دقیق فرهنگ‌های غربی و شرقی، یونگ ابزارهایی برای درک و شناخت بهتر خودمان و تفسیر روند تأثیر فرهنگ‌ها بر روان بشر ارائه نمود.

چنانچه با خودمان صادق باشیم، اعتراف خواهیم کرد که تنها کسی که در این نمایشنامه طولانی در حال اجرا که ما آن را زندگی‌مان می‌نامیم ایفای نقش می‌کند خودمان هستیم.

بنابراین، باید همچنین اذعان کنیم که مسئولیت قابل ‌ملاحظه‌ای برای چگونه این امر در انتخاب‌های روزمره، روابط و سرگذشتمان نقش دارد بر دوش داریم.

 

کدخبر: 5364


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise