یکشنبه، 06 تیر 1400 - 11:51

فرماندار فردیس خبر داد؛

ارجاع اعتراض کاندیداهای انتخابات شورای فردیس به هیات نظارت

فرماندار فردیس اعلام کرد اعتراض و شکایت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر فردیس و مشکین‌دشت به هیات نظارت شهرستان فردیس ارجاع شد.

فردیس – امید بانوان؛ «ابوالفضل اینانلو» روز شنبه در نشست مشترک با اعضای هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات شهرستان فردیس افزود: هر احتمالی در خصوص منتخبان و نامزدهای انتخابات شوراهای این شهرستان اعم از اعتراضات، شکایت‌ها، نظر و دیدگاه‌های مردم و افکار عمومی و هر موضوعی مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: بر این اساس احتمال جابه‌جایی آرا نامزدهای انتخابات شوراهای شهر فردیس، مشکین دشت و روستای فرخ آباد زیبادشت در این شهرستان وجود دارد.

وی ادامه داد: طبق ماده ۵۵ قانون باید ظرف پنج روز اعضای هیات اجرایی نظرات و جمع‌بندی خود را به هیات نظارت ارائه دهند و هیات نظارت مهلت قانونی دارند تا برای بررسی و تصمیم گیری نهایی انجام دهد.

وی توضیح داد: بر اساس قانون صورت جلسات تجمیع آرا ارائه شده به فرمانداری فردیس را ملاک قرار دادیم و ۹ نفر اول و پنج نفر علی‌البدل در شهر فردیس و هفت نفر اول و پنج نفر منتخب روستای فرخ آباد و زیبادشت مشخص و اعلام شد.

اینانلو گفت: فرمانداری طبق نتایج روز رای گیری نامزدهای انتخابات شوراها را اعلام کرد، لذا اعتراضات نامزدها بررسی و اگر اعتراضات و مستندات هیات نظارت شهرستان فردیس قابل بررسی و تجدید نظر وجود داشته باشد در هیات نظارت این اتفاق خواهد افتاد و احتمال اینکه منتخبان شورای های شهرفردیس و مشکین دشت جابه‌جا شوند و نفر علی البدل داخل بیاید و نفر اصلی در رده دوم و سوم قرار بگیرد.

به گفته وی تخلف خرید و فروش آراء از سوی برخی نامزدهای شوراهای شهر نیاز به مستندات قانونی دارد که باید اعضای هیات نظارت مستندات قانونی را بررسی کنند و در بررسی اگر به این نتیجه رسیدند که آراء شخصی در یک صندوق به دلیل خرید و فروش آراء یا تخلف بیش از حد کسب آراء کرده باشند، قطعا هیات نظارت شهرستان فردیس در این موضوع قانونا اختیار دارد آراء آن شخص را در آن صندوق باطل کند.

فرماندار فردیس گفت: یکسری از موارد هم مربوط به دستگاه قضایی است به عنوان مثال در این جلسه مطرح شد که دستگیری و بازداشت افراد هنگام رأی‌گیری خرید و فروش آراء بوده که در مورد دستگیری چیزی به فرمانداری گزارشی نرسیده است، منتهی رسما به فرمانداری نیازی نیست.

وی افزود: دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس به عنوان عضو هیات اجرایی و عضو شورای تامین و همچنین به عنوان مدعی‌العموم اختیارات خاص خود را در این باره دارند.

وی تاکید کرد: گفته می‌شود که منتخبان شوراها جلسه می‌گیرند و اعلام موجودیت می‌کنند که اینها همه خلاف است و باید صبر کنند تا نتیجه قطعی انتخابات و آراء شان مشخص شود بعد از این رسما فعالیت خود را در شورا شروع کردند.

اینالو گفت: از منتخبان شوراهای شهر فردیس و مشکین دشت و روستای فرخ آباد زیبادشت درخواست می‌کنیم که شائبه ایجاد نکنند و اقدامات غیرقانونی را انجام ندهند بلکه صبر کنند تا وقتی که به طور قانونی شورا در اختیارشان قرار گرفت آن موقع تصمیات قانونی را بر اساس اختیاراتی که قانون گذار برای آنها مصوب کرده انجام دهند.

وی اظهار کرد: همه دوستان رسانه‌ها و افکارعمومی را مجدد دعوت می‌کنم به انصاف و رعایت حقوق افراد و شهروندی و اسلامی موراد شرعی و قانونی و عرفی رعایت کنند تا خدای نکرده توهینی به کسی اتفاق نیفتد؛ ما حق نداریم به هیچ کس توهین کنیم اگر کسی متخلف است به سزای تخلف و مجازات تخلف خود خواهد رسید.

وی افزود: همه موارد را که می‌توانیم در اختیار اعضای هیات نظارت شهرستان فردیس قرار دهیم را انجام دادیم از این به بعد هم انجام می‌دهیم تا موارد را به صورت شفاف و بدون هیچ شائبه ای در اختیار مردم قرار دهند.

انتهای پیام/

کدخبر: 5611


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise