دوشنبه، 07 تیر 1400 - 10:51

تعلل فدراسیون فوتبال در معرفی کادر فنی تیم ملی فوتسال زنان

با وجود اتمام لیگ برتر فوتسال زنان، مسئولان فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال هنوز کادر فنی تیم ملی را مشخص نکرده‌اند.

ورزشی – امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ سال‌هاست که تیم ملی فوتسال زنان ایران مورد بی‌توجهی و غفلت مسئولان فدراسیون قرار گرفته است. ملی‌پوشان از زمانی که در اردیبهشت ۹۷ دومین جام قهرمانی آسیا را به خانه آوردند، رها شده‌اند و اقدامی جدی در راستای حفظ آمادگی آنها، پشتوانه‌سازی و برنامه‌ریزی برای حضور قدرتمند در میادین جهانی صورت نگرفته است. تنها اقدامات و اردوهایی مقطعی و بی‌تاثیر انجام شد تا شاهدی بر بی‌برنامگی مسئولان باشد.

با اینکه لیگ برتر فوتسال زنان به پایان رسیده و بازیکنان مدتی است که استراحت می‌کنند اما هنوز تکلیف کادر فنی تیم ملی مشخص نشده است.

« شهره موسوی» نایب رئیس زنان فدراسیون در مصاحبه‌ای صرفا به این نکته اشاره کرده که می‌توان از ظرفیت مربیانی چون «شهرزاد مظفر» هم که در خارج از کشور هستند، برای تیم ملی استفاده کرد. البته این گفته به معنی عقد قرداد با مظفر نیست و در حال حاضر فدراسیون هیچ گزینه‌ای را به صورت رسمی برای هدایت تیم معرفی نکرده است.

تیم ملی فوتسال زنان ایران اسفند ماه ۱۴۰۰ مسابقات داخل سالن آسیا را پیش رو دارد. این زمان برای تیمی که مدت زیادی در اردو بوده کافی به نظر می‌رسد اما برای تیم ایران که سه سال جز زمان‌هایی کوتاه، تعطیل بوده فرصت کمی است. ضمن اینکه کادر فنی جدید باید به اندازه کافی فرصت داشته باشد تا با وارد کردن بازیکنان جدید به ترکیب تیم و ارزیابی دقیق آنها میانگین سنی تیم را نیز پایین‌تر بیاورد چرا که مساله جوان‌گرایی سال‌هاست مطرح شده و هنوز برنامه درستی برای آن پیاده نشده است.

مسابقات قهرمانی آسیا هم شهریور ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود و حدود 14 ماه زمان برای آماده‌سازی و کسب سومین جام وجود دارد، این زمان زیاد نیست چون باید در این مدت برگزاری مسابقات لیگ را هم در نظر گرفت که باعث تعطیلی اردوهای ملی خواهد شد. از طرفی ایران در مسابقات سال ۹۷ رقیب سرسختی چون ژاپن داشت که هر گونه تعلل در روند آماده سازی تیم باعث می‌شود تا قهرمانی را از دست ایران خارج کند.

فدراسیون فوتبال باید هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین و تکلیف تیم ملی زنان اقدام و در گام اول کادر فنی باتجربه و بادانشی را انتخاب کند تا مسئولیت سنگین کسب سومین جام قهرمانی را در شرایطی برعهده بگیرد که تیم ملی در این مدت سه سال هیچ گام رو به جلویی برنداشته است. فوتسال زنان تاکنون دو جام قهرمانی آسیا برای فدراسیون به دست آورده و افتخارآفرینی کرده است، نباید مورد بی‌توجهی قرار بگیرد چون نشان داده که پتانسیل و ظرفیت کسب افتخارات بیشتری را دارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 5626


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise