سه‌شنبه، 08 تیر 1400 - 11:47

رونمایی از پیراهن تیم ملی هندبال زنان

فدراسیون هندبال از پیراهن تیم ملی زنان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا رونمایی کرد.

ورزشی – امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛ فدراسیون هندبال در اردوی تیم ملی و در حضور اصحاب رسانه از پیراهن تیم ملی هندبال زنان رونمایی کرد.

مسابقات قهرمانی زنان آسیا شهریور ۱۴۰۰ به میزبانی کره جنوبی برگزار می‌شود و دومین مرحله از اردوهای تیم ملی از از شنبه پنجم تیر آغاز شده است.

«علیرضا پاکدل» رئیس فدراسیون هندبال در اردوی تیم ملی هندبال زنان اظهار کرد: اینکه چه اتفاقی افتاد که تصمیم گرفتیم در هندبال قهرمانی آسیا شرکت کنیم شاید به بخشنامه‌ای بر گردد که یک ماه پیش از سوی کنفدراسیون آسیا ارسال شد و استراتژی فدراسیون در هندبال زنان را تغییر داد. بنا بود در بخش پشتوانه‌سازی و تیم‌های پایه اقدام کنیم و از بزرگسالان در راستای ارتقای سطح فنی تیم‌های پایه استفاده کنیم اما برنامه تغییر کرد و با درخشش کره و ژاپن در جهان سهمیه آسیا منوط به حضور ۱۲ تیم به ۶ سهمیه رسید. علی‌رغم اینکه در برنامه و بودجه ۱۴۰۰ این اعزام را پیش‌بینی نکرده بودیم اما حتی اگر یک درصد شانس وجود داشته باشد که نتیجه حاصل شود تصمیم گرفتیم این شانس را از دختران نگیریم.

وی گفت: شاید کمتر پیش بیاید که سهمیه آسیا برای جهانی ۶ تیم باشد. البته تیم‌های قوی آسیا همچون کره جنوبی، ژاپن، قزاقستان و حتی ازبکستان از ما فاصله گرفته‌اند. ما به کادر فنی اعتماد داریم و امیدوارم همه توان خود را بگذارید تا بهترین نتیجه کسب شود.

پاکدل در ادامه افزود: ما قرار شد بخشی از هزینه‌های تیم ملی را به عهده اسپانسر بگذاریم که تیم اشتادسازه را به عنوان اسپانسر تیم ملی انتخاب کردیم. امروز هم اعلام رسمی حامی مالی است.

پاکدل گفت: با توجه به اینکه لباس قبلی تیم ملی با توجه به‌ شرایط پوششی ایراداتی داشت، با حمایت نایب رئیس بانوان آن را تغییر دادیم و فکر می‌کنم بخش زیادی به مسائل فنی هم کمک کند. برای همه آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم حضور پرقدرت شما برای ادامه راه هندبال کشور شروع خوبی باشد.

رئیس فدراسیون هندبال در خصوص حضور دو بازیکن روس در اردو گفت: با توجه به سابقه و تجربه‌ای که در تورنمنت‌های بزرگ دارند با در خواست کادر فنی به کمک تیم ملی آمده‌اند و به عنوان مهمان در این اردو حضور دارند. از کمک‌های این دو در اردوی تیم ملی استفاده می‌شود.

در این مراسم حسامی مدیر باشگاه اشتادسازه گفت: باشگاه اشتادسازه از زمانی که فعالیت خود را آغاز کرد هدفش رشد هندبال بود. در این راستا حمایت از تیم ملی نیز در راستای اهداف باشگاه خواهد بود و این باشگاه حمایت مالی خود را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

کدخبر: 5645


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise