شنبه، 19 تیر 1400 - 10:00

مثبت فکر کن

مثبت فکر کن کتابی نوشتۀ جان گوردون است. این اثر درباره مثبت‌اندیشی و مثبت‌گرایی در زندگی است. موضوعی که می‌تواند تأثیراتی عمیق در زندگی فردی و اجتماعی انسان بگذارد. مثبت‌گرایی فقط به بهبودی شما کمک نمی‌کند، بلکه باعث بهبودی افراد پیرامونتان نیز می‌شود.

کتاب خوب- امیدبانوان؛ جان گوردون- نویسندۀ کتاب اتوبوس انرژی، در این اثرش دربارۀ رهبری مثبت‌گرا سخن می‌گوید. او می‌گوید انرژی مثبتی که رهبران با تیمشان به اشتراک می‌گذارند بسیار مهم است و در نهایت دستاوردهای تیم هم بسیار برجسته و مثبت خواهد شد.

رهبران با انرژی مثبت خود استعدادها را به سوی خویش جذب می‌کنند و در نتیجه افراد بیشتر خود را وقف اهداف سازمان و تیمی خواهند کرد.

او در این کتاب ثابت می‌کند که مثبت‌گرایی، چیزی بیش از یک حس مثبت درونی است. مثبت‌گرایی زندگی را تغییر می‌دهد و یک مزیت رقابتی در ورزش، کسب‌وکار و سیاست محسوب می‌شود.

 

خواندن کتاب مثبت فکر کن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت در زندگی و کسب وکار را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

 

بخشی از کتاب مثبت‌گرایی

رهبری مثبت‌گرا، یعنی مشاهده و ساختن آینده‌ای بهتر و درخشان‌تر. رهبری مثبت‌گرا، یعنی ابتکار، تحول، ساختن، بهبودبخشیدن، پروراندن، دگرگونی در آموزش، در سلامت، در تجارت، در نوع فرمانداری، در فناوری، در طراحی، در ارتباطات، در شهرها، در حمل‌ونقل و هر جنبهٔ دیگری از زندگی و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم. وقتی رهبران ایده‌های شجاعانه، خیال‌پردازی‌های بلندپروازانه و رؤیاهای به نظر غیرممکن خود را به اشتراک می‌گذارند شاید با تمسخر برخی مواجه شوند، ولی ایده‌ها، خیال‌بافی‌ها و رؤیاپردازی‌ها محصولی است از رهبران مثبت‌گرا که آینده را می‌سازد و جهان را دچار تغییر می‌کند.

زمانی، جنگ ستارگان تنها یک ایده در ذهن جرج لوکاس۳۸ بود، ولی امروز این ایده، با قدرت خودنمایی می‌کند. جی کی رولینگ۳۹ در ابتدا فقط یک تصور دربارهٔ هری پاتر در ذهن داشت، اما اکنون هری پاتر بدل به عضوی از جامعه‌مان شده است. جان اف کندی در فکر فرستادن یک نفر به کرهٔ ماه بود. رونالد ریگان پیش از فروریختن دیوار برلین، این فکر را در ذهن می‌پروراند. پیش از آنکه همگان درگیر استفاده از آی‌پاد و آیفون شوند، استیو جابز این دو را در ذهنش تصور می‌کرد. آبراهام لینکلن رؤیای یک آمریکای متحد را در سر می‌پروراند. مارتین لوتر کینگ، در فکر دنیایی با عدالت و مساوات بود. جرج واشنگتن هم تصوراتی همچون انقلاب و آزادی در ذهن داشت.

 

کدخبر: 5739


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise