آرشیو، 6 شهریور 1397 - 13:59

افزایش کمی حضور بانوان در پست‌های مدیریتی در دولت دوازدهم

فریبا نظری پورکیایی مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور در گزارشی از افزایش کمی حضور بانوان در پست های مدیریتی در سطح وزارت خانه، استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها در دولت دوازدهم خبر داد.

کرج - امید بانوان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نظری پورکیایی ضمن اعلام افزایش کمی حضور بانوان در پست‌های مدیریتی در سطح وزارت خانه، استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها در دولت دوازدهم، گفت: تنها در یک ساله دولت دوازدهم حدود ۲۱۰ مدیر زن در رده‌های مدیرکل، معاون مدیرکل، معاون استاندار، فرماندار، معاون فرماندار، بخشدار و روسای ادارات، در سطوح این وزارتخانه منصوب شده اند.

وی افزود: با توجه به فعالیت حدود ۳۳۰ مدیر زن در سطوح مختلف یاد شده حوزه‌های تابعه وزارت کشور در دولت یازدهم و دوازدهم؛ این میزان حاکی از رشد ۹۰ درصدی انتصاب مدیران زن در دولت دوازدهم ذیل این وزارتخانه است.

نظری پور کیایی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر ۲۴۹۰ دهیار زن در استان‌ها مشغول به خدمت هستند که از این میزان، ۳۲۳ نفر در یکساله اخیر دولت دوازدهم منصوب شده اند.

وی افزود: دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور امیدوار است با اهتمام وزیر محترم کشور و استانداران پرتلاش، تا پایان دولت دوازدهم، تعداد مدیران زن در رده‌های مختلف افزایش یابد.

مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور خاطرنشان کرد: با تعامل و رایزنی‌های انجام شده با استانداران برخی استانها، به زودی شاهد انتصاب معاونین استانداران و فرمانداران از میان زنان توانمند و شایسته خواهیم بود.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 593


 دعوتید به آغاز سراسری طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در البرز
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان