آرشیو، 11 آذر 1397 - 12:40

فوتبال زنان ایران از نسلی جدید رونمایی کرد

نایب قهرمانی تیم فوتبال زنان ایران در تورنمنت کافا، از نسل جدید فوتبال زنان ایران رونمایی کرد.

کرج- امید بانوان؛ ایرنا نوشت: تیم فوتبال زیر 19 سال زنان ایران با کمک سه بازیکن بزرگسال، در تورنمنت کافا در جایگاه دوم قرار گرفت. شاگردان کتایون خسرویار در این مسابقات مقابل تیم های افعانستان، تاجیکستان و قرقیزستان به پیروزی رسیدند و تنها نتیجه بازی مقابل میزبان رقابت ها یعنی ازبکستان را واگذار کردند تا قهرمانی از دستشان در برود.

مسابقه ای که البته حواشی زیادی هم به همراه داشت و ملی پوشان ایرانی معتقد بودند، میزبان اخلاقی بازی نکرده و بازیکنانش خیلی در زمین خشن بودند. حتی هاجر دباغی یکی از بازیکنان تیم ملی پس از این بازی در اینستاگرامش نوشت: میزبان یکی از ناعادلانه ترین فوتبال های زندگیم را انجام داد. خسته ام از نتیجه و اتفاقاتی که در زمین افتاد اما می دانم چند ماه دیگر با ازبکستان بازی داریم و می خواهیم آنجا انتقام این بازی را بگیریم.

بازی به حدی پر تنش بود که بینی یکی از بازیکنان ازبکستان در برخورد با زهرا خدابخشی شکست. اتفاقی که باعث شد خسرویار و خدابخشی شب بعد از بازی به عیادت این بازیکن بروند. فارغ از این حواشی، تیم دختران زیر 19 سال فوتبال ایران در این رقابت ها توانست عنوان درخوری کسب کند.

به منظور تقویت بیشتر تیم، سه بازیکن از تیم ملی بزرگسالان یعنی زهرا قنبری، سمانه چهکندی و زهرا سریالی هم عازم این مسابقات شدند و اتفاقا گلزنی هم کردند اما بدنه اصلی بازیکنان زیر 19 سال دچار تحول جدی شده است.

آن هم تیمی که خیلی از بازیکنانش تازه چند سال است فوتبال را شروع کرده اند. از آنجایی که رده های پایه فوتبال زنان تا همین چند سال پیش فعالیت ویژه ای در ایران نمی کرد، بازیکنان فعلی تیمی مثل امید از ابتدا در فوتبال نبوده اند.

یعنی به غیر از چند نفرشان، این طور نبوده که از رده سنی نونهالان فوتبال را شروع کنند و به همین دلیل هم خسرویار در همان ابتدا مسئولیت سختی را پذیرفته بود. مسئولیتی که البته تا به اینجا در آن سربلند بوده است.

کافی است فیلم بازی های این تیم را در همین تورنمنت دیده باشید. در مصاف با ازبکستان اگرچه حواشی زیادی ایجاد شد اما شاگردان خسرویار یاد گرفته بودند تا لحظه آخر بجنگند که این اتفاق مهمی آن هم در این رده سنی است.

امسال سه تیم نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از مرحله نخست مسابقاتشان بالا آمدند که به تائید کارشناسان، تیم خسرویار بیش از سایر تیم ها برای صعود از مرحله دوم نیز شانس دارد. ضمن اینکه نباید فراموش کرد فدراسیون هم این روزها نگاه ویژه تری به فوتبال زنان پیدا کرده است.

اگرچه همین دیروز (شنبه) خبر نایب قهرمانی دختران را با تاخیر زیاد در سایت اعلام کردند اما تا همین چند وقت پیش خبری از چنین تورنمنت هایی نبود. در حالی که تیم زیر 19 سال امسال در 2 بازی دوستانه و تدارکاتی میزبان اردن شد. یک بازی دوستانه با تیم ملی بزرگسالان کشور خودمان را تجربه کرد و پس از آن در مهرماه راهی مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی آسیا شد. بعد از گذشت 2 ماه هم تورنمنت خوبی را تجربه کرد و دست پر به کشور بازگشت.

اگرچه این تورنمنت ها ارزش مدالی و یا امتیاز رنکینگی برای فوتبال زنان ایران ندارد اما برای دخترانی که مسابقات کمی را تجربه کرده اند، میدان خوبی است تا بیشتر رقابت کنند. البته که هنوز امکانات برای فوتبال زنان ایران با استانداردهای فوتبال زنان دنیا فاصله زیادی دارد، اما همین تغییر حداقلی بازتاب های خوبی به همراه داشته است و ادامه آن نیز می تواند نوید بخش روزهای درخشانی برای فوتبال زنان ایران، در گام نخست در آسیا باشد. قاره ای که فوتبال زنانش جزو بهترین های جهان است.

انتهای پیام/

کدخبر: 703


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise