آرشیو، 24 آذر 1397 - 13:11

صالحی‌امیری: پذیرش اجتماعی، نیاز اول ورزش بانوان است

نهمین جلسه کمیسیون زنان و ورزش با حضور دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، خانم طاهریان نایب رئیس کمیته و خانم محمدیان هفته گذشته در سالن جلسات کمیته ملی المپیک برگزار شد.

کرج- امید بانوان؛ برنا نوشت: در این نشست دکتر صالحی امیری ضمن قدردانی از فعالیت کمیسیون زنان، توجه اعضاء را برای ورود به موضوعات زنان در حوزه های مختلف جلب نموده و گفت: کمیسیون در این مدت تلاش های خوبی در ارائه پیشنهادات مختلف جهت ارتقاء وضعیت ورزشکاران زن، مربیان و دست اندرکاران ورزش بانوان داشته که قابل تقدیر است.

وی در ادامه عنوان داشت: جهت ارائه یک رویکرد منطقی در موضوع ورزش زنان نیاز اول، بسترسازی و تاکید بر شکل گیری پذیرش اجتماعی است، سپس موضوع اقناع سازی و تلاش جهت قانع کردن با تشریح فعالیت هایمان است.

صالحی امیری در ادامه توجه به اجماع سازی و هماهنگی در بخش زنان جهت افزایش ظرفیت ها را مورد تاکید قرارداده و اظهار داشت: در دهه آینده سهم زنان از امکانات و موقعیت های مختلف به 50 درصد افزایش می یابد.

رئیس کمیته ملی المپیک در خاتمه توجه اعضای کمیسیون را به دوری از افراط و تفریط جلب کرده و بیان داشت: از نگاه بنیادی و فقهی پژوهشگران در این بخش استفاده شود. همچنین در خصوص بازی های 2020 نظرات پیشنهادی کمیسیون به ستاد بازی ها ارائه شود.

در این نشست فرهادی زاد رئیس کمیسیون به معرفی اعضای کمیسیون پرداخته و سپس گزارشی مختصر از فعالیت های انجام گرفته و در دست اقدام ارائه شد. سپس هریک از اعضاء به تشریح بخشی از فعالیت های کمیسیون پرداختند.

گزارش فعالیت های آموزشی، از جمله کلاس های آموزشی نواب رئیس بانوان، کارشناسان و مدیران ورزشی زنان استان های مختلف و همچنین برگزاری نشست بررسی چالش های فرهنگی، اجتماعی ورزش قهرمانی زنان، پررنگ شدن سهم زنان در برنامه بازی های المپیک 2020 در بخش های مختلف، نگاه قویتر به بانوان در برنامه راهبردی و اساسنامه کمیته ملی المپیک، توجه به راه اندازی و فعالیت فدراسیون ورزش اسلامی زنان و حمایت از جانشین پروری مدیران زن در کمیته ملی المپیک از موضوعات مطروحه در جلسه فوق بود.

انتهای پیام/

کدخبر: 763


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise