سه‌شنبه، 07 اسفند 1397 - 17:32

زارع:

برخی مدیران بدون علل شفاف به جامعه بانوان بی اعتماد هستند / تشریح مزیت های مدیریت زنانه

رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: : زنان به دلیل جزئی نگر بودن در برنامه‌ریزی و مدیریت می‌توانند بسیار توانمند عمل نموده و از هدررفت منابع، زمان و ... در سازمان‌ها و ادارات جلوگیری کنند و حضور زنان در رده‌های مدیریتی نقش به سزایی در افزایش ضریب سلامت ادارات و دستگاه‌ها دارد.

امید یانوان؛ به نقل از  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، عباس زارع در همایش توسعه سرمایه فردی بانوان و مدیریت شهری که روز دوشنبه ششم اسفند در باشگاه میلاد برگزارشد، ضمن بیان این مطلب  اظهار کرد: امید است شرایط اعتماد بیش از گذشته به تخصص و توانمندی‌های زنان نه تنها در مدیریت شهری، بلکه در تمامی سازمان‌ها و ادارات استان فراهم شود.

وی ضمن بیان این مطلب که باید به زنان جرئت و جسارتِ اینکه زنان می‌توانند را به آنان بدهیم ادامه داد: این اتفاق منجر می شود که بتوانند سهم خود را از صندلی‌های مدیریتی بگیرند.

به گفته زارع بررسی‌هایی برای سنجش اعتماد عمومی در خصوص 20 دستگاه صورت گرفته که شهرداری در رتبه 18 تا 20 قرار گرفته است. متاسفانه به دلیل عملکرد غیرشفاف مدیریت شهری در طی دهه‌های گذشته، میزان اعتماد عمومی به این مجموعه به میزان قابل توجهی پایین آمده است.

وی افزود: این عدم اعتماد دلایل مختلفی دارد که عدم شایسته سالاری ، عدم شفافیت و عدم تسهیلگری از مهمترین آنها است. رئیس شورای اسلامی شهر کرج توضیح داد: بدون شک عدم شفافیت این مجموعه در مواردی مسائلی چون فساد را در پی داشته که نتیجه‌ای جز بی اعتمادی مردم به مجموعه مدیریت شهری نخواهد داشت.

رئیس شورای شهر کرج خاطر نشان کرد: در مجموعه مدیریت شهری نظام شایسته سالاری آن طور که باید و شاید حاکم نیست و همین امر باعث شده افرادی در جایگاه‌هایی قرار داشته باشند که تخصص، توانمندی و تجربه لازم را ندارند.

عباس زارع در پایان با تاکید بر ضرورت بهره مندی از توانمندی‌های بانوان در جایگاه‌های مدیریتی کرج گفت: حضور زنان در رده‌های مدیریتی نقش به سزایی در افزایش ضریب سلامت ادارات و دستگاه‌ها دارد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1028


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise