پنجشنبه، 09 اسفند 1397 - 14:19

سارا دشت گرد:

بانوان در تمامی سنگرهای خدمت رسانی به مردم حضور فعال دارند

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج اظهار داشت: بانوان در تمامی سنگرهای خدمت رسانی به مردم حضور فعال دارند.

امید بانوان؛ به نقل از خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج، سارا دشت گرد به مناسبت های روز استقلال وکلاء و هفته بزرگداشت مقام شامخ زن و مادر در اداره کل حقوقی شهرداری این کلانشهر حضور یافت و از زحمات شاغلین در این واحد حساس تقدیر و تشکر کرد و به آنها خدا قوت گفت.

 وی با بیان اینکه متاسفانه زنان در عرصه های مدیریتی آنطور که باید و شاید حضور پررنگ ندارند، تصریح کرد: در حالی در اسناد فرادستی بر افزایش سهم زنان از کرسی های مدیریتی دلالت دارد، متاسفانه این مهم در شهرداری کرج و بسیاری از نهادهای دولتی و نیمه دولتی همچون شهرداریها مغفول مانده و امید است این نگرش با فرهنگسازی و آموزش اصلاح شود.

 این مسئول اضافه کرد: برای اینکه زنان در جامعه ما بتوانند به جایگاه واقعی خود دست یابند، موانع مختلفی وجود دارد که نگرش اجتماعی و فرهنگی حاکم  یکی از مهمترین آنها است.

عضو شورای شهر کرج گفت: متاسفانه نگرش عموم جامعه به مشاغل رده بالای مدیریتی مرد سالارانه است که همین امر حرکت رو به جلوی زنان رابا مشکل مواجه کرده است.

 رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج در بخش پایانی سخنانش خاطر نشان کرد: این نگرش باعث شده زنان علی رغم تخصص و توانمندی‌های زیاد در اغلب ادارات در حد تایپیست و کارشناس باقی بمانند. برای اصلاح وضعیت موجود باید جامعه را به این باور برسانیم که نگاه جنسیتی و باورهای قدیمی نسبت به زنان نمی‌تواند مانع از پیشرفت آنها و گرفتن سهمشان شود.

عضو شورای شهر کرج ادامه داد: علاوه بر نگاه حاکم، بسیاری از زنان هنوز به اعتماد بنفس و خودباوری کافی برای اینکه می‌توانند نرسیده‌اند و توانمندی‌های خود را باور ندارند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1036


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise