پنجشنبه، 09 اسفند 1397 - 14:28

در همایش فرصت ها و چالش‌های مهندسی البرز مطرح شد:

پروژه ادامه همت تا جاده چالوس در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری البرز و سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کرج گفت: با هدف کاهش بار ترافیکی در راه های استان، فاز نخست آزاد راه تهران - شمال طبق قولی که مسئولان داده اند در تیرماه سال ۹۸ زیر بار ترافیکی می رود، همچنین ادامه همت نیز تا ابتدای جاده چالوس در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری البرز و فرمانداری ویژه شهرستان کرج، «مهندس ارتقایی» در« همایش فرصت‌ها و چالش‌های مهندسی البرز » که در پردیس دانشگاه خوارزمی مستقر در کرج برگزارشد؛ با اعلام این خبر افزود: با وجود اینکه چندین شهرک صنعتی خصوصی و دولتی در البرز راه اندازی شده لیکن در کنار این توسعه با چالش جدی محدودیت اقلیمی استان مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: با این همه بارگذاری جمعیتی، صنعتی و شهرسازی در استان البرز که تراکم بیش از 500 نفر در هر کیلومتر را دارد، نیاز است که همه متخصصان و مهندسان در کنار توسعه بارگذاری ها به مساله اقلیم و محیط زیست نیز توجه کنند.

مهندس ارتقایی گفت: این بارگذاری ها شاید از نظر اقتصادی به نفع منطقه باشد اما مغایر با توسعه است و در درازمدت می تواند آسیب های جدی را وارد کند.

وی ادامه داد: در صورتی که توسعه ناموزون باشد ، اقتصاد و آسایش و رفاه مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

سرپرست فرمانداری کرج در بخش دیگری از سخنان خود به  تردد بیش از 45 میلیون خودرو  در بهمن ماه 97 وعبور بیش از 35 میلیون خودرو از 25 اسفند 96 تا 17 فروردین ماه امسال در راه های استان اشاره کرد و گفت: این میزان تردد با زیر ساخت‌های ضعیفی که البرز دارد صورت گرفته است.

مهندس ارتقایی ادامه داد: با هدف کاهش بار ترافیکی در راه‌های استان، فاز نخست آزاد راه تهران - شمال طبق قولی که مسئولان داده‌اند در تیرماه سال 98 زیر بار ترافیکی می رود، همچنین ادامه همت نیز تا ابتدای جاده چالوس نیز درآینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: قطار کرج - هشتگرد نیز یکی دیگر از پروژه‌ها با هدف کاهش بار ترافیکی در راه های استان البرز است که با راه‌اندازی این سه پروژه بخشی از مشکلات ترافیکی مرتفع می‌شود.

مهندس ارتقایی گفت: به هرحال برای ترافیک استان با این مُسکن‌ها تا حدودی چاره اندیشی می‌شود و در صورتی که نتوانیم شبکه ریلی را در کشور محق کنیم، چالش‌های ترافیکی در شرق به غرب و بالعکس را در استان شاهد خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مسائل استان را با توجه به حساسیت‌هایی که نماینده عالی دولت در استان دارند، پیگیری می‌کنیم افزود: این همت در دستگاه‌های اجرایی برای حل مشکلات البرز وجود دارد.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1037


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise