شنبه، 18 اسفند 1397 - 19:02

دختران لبنانی این بار در لباس خلبان نظامی

تصمیم دو دختر لبنانی برای پیوستن به نیروی هوایی ارتش این کشور برای نخستین بار، خبرساز شد.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت، روزنامه لبنانی اللواء روز شنبه نوشت: دو دختر لبنانی برخلاف بسیاری از زنان دیگری که در مناصب اداری ارتش این کشور فعالیت دارند، تصمیم گرفتند وارد نیروی هوایی لبنان شوند.

ستوان یکم خلبان "شانتال کلاس" و ستوان یکم خلبان "ریتا زاهر" دو دختر لبنانی هستند که در نیروی هوایی ارتش لبنان پذیرش شده اند.

بنابر اعلام رسانه های لبنانی، ژنرال "ژوزف عون" فرمانده ارتش لبنان، تقویت نقش زن را در راس اولویت‌های خود در ارتش این کشور قرار داده و اعلام کرده که هدف نهایی وی توانمند کردن زنان برای ورود به بخش‌ های عملیات نظامی است.

این در حالی است که زنانی که در ارتش فعالیت دارند حق حضور در خطوط مقدم را ندارند، اما نیروی هوایی شامل این مورد نمی شود.

ریتا زاهر در خصوص مخالفت ها با جذب خود به نیروی هوایی لبنان گفت: برخی از افراد با تصمیم ما برای پیوستن به نیروی هوایی مخالفت کردند به این بهانه که این شغل ویژه مردان است.

وی افزود: با وجود تمام فشارها موفق شدیم به هدف خود برسیم؛ زنان لبنانی در جامعه برای رسیدن به اهداف و خواسته هایشان با مشکلاتی در سطح خانواده و جامعه روبه رو هستند که باید بتوانند از پس آنها بربیاید.

سروان "منار اسکندر" 24 ساله نیز نخستین زن مکانیک در نیروی هوایی لبنان است؛ او در ابتدا در بخش اداری مشغول بود اما بعد درخواست فعالیت در بخش مکانیک را داد و ناظر هم با درخواستش موافقت کرد.

انتهای پیام/

کدخبر: 1058


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise