شنبه، 24 فروردین 1398 - 11:08

قطع مقطعی سامانه هوشمند عوارض در ورودی شهر جدید هشتگرد

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ از قطع مقطعی سامانه هوشمند عوارض خودرو که در اتوبان کرج ورودی شهر جدید هشتگرد نصب‌شده بود، خبر داد.

امید بانوان؛ خبرگزاری مهر نوشت؛ ابوالقاسم پالیزگیر  با اشاره به آخرین تصمیمات اتخاذشده در خصوص سامانه هوشمند عوارض خودرو که قبل از پل ورودی شهر جدید هشتگرد نصب‌شده است، اظهار کرد: از زمانی که این سامانه فعال‌شده است پرداخت عوارض به‌صورت الکترونیکی محاسبه‌شده و هیچ‌گونه جریمه‌ای برای خودروهای عبوری محاسبه نشده است.

 

وی با تأکید بر اینکه جانمایی این سامانه در ورودی شهر جدید هشتگرد بدون هماهنگی با مسئولان استان و شهرستان ساوجبلاغ انجام‌شده است، گفت: اگر نیاز به اطلاع‌رسانی مستقیم به مدیران شهرستان نبوده انتظار داشتیم که حداقل هماهنگی لازم با مسئولان استانی صورت گیرد.

 

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ به گفتگو با معاون وزیر راه در این خصوص اشاره کرد و گفت: مسائلی از قبیل اینکه جانمایی این سامانه و دوربین‌ها صحیح نیست و نیاز به جابجایی دارد را به معاون وزیر راه توضیح داده‌ایم زیرا این موضوع نارضایتی شدیدی را برای رانندگان خودروهای عبوری ایجاد کرده است.

 

پالیزگیر با تأکید بر اینکه جانمایی سامانه هوشمند عوارض خودرو مصوبه هیئت‌وزیران بوده و مبنای قانونی دارد، گفت: در خصوص سامانه نصب‌شده در ورودی شهر جدید هشتگرد اعتقاد ما این است که این مسیر تعریف آزادراهی ندارد، درخواست کرده‌ایم که اجرای آن متوقف شود.

 

وی تأکید کرد: مقرر است اواسط هفته آتی جلسه‌ای با حضور معاون وزیر راه و مدیرکل راه استان داشته باشیم تا تصمیماتی مبنی بر جابجایی این سامانه اعمال شود، تا آن زمان برای خودروهایی عبوری از این مسیر به‌هیچ‌عنوان جریمه کردی اعمال نمی‌شود.

 

فرماندار شهرستان ساوجبلاغ ادامه داد: تا برگزاری جلسه هفته آینده مقرر شد که به‌صورت مقطعی محاسبه تعرفه عوارض به‌صورت الکترونیکی متوقف شود اما اگر این اقدام هم ادامه یابد به‌هیچ‌عنوان مشمول جریمه برای خودروهای عبوری نخواهد بود.

 

کدخبر: 1077


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise