شنبه، 24 فروردین 1398 - 17:50

در پی افزایش بدون ضابطه در اجاره‌ها:

طرح منطقه‌بندی اجاره مسکن در شورای برنامه‌ریزی البرز مطرح می‌شود

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا با اشاره به برخی افزایش‌های بدون ضابطه در اجاره مسکن، گفت: نمی‌شود بدون فرمول افزایش در اجاره مسکن اعمال شود بنابراین افزایش اجاره باید براساس نرخ تورم اعلام شده از مراجع رسمی و متناسب با هر منطقه شهری افزایش یابد.

امید بانوان؛ ایسنا نوشت؛محمدجواد کولیوند در رادیو البرز با اشاره به بارندگی‌های شدیدی که اخیراً در استان رخ داد گفت: پس از این وضعیت مشخص شد که برخی دستگاه‌های استان تجهیزات کاملی برای مواجهه با بحران ندارند.

 

کولیوند افزود: به عنوان نمونه در بارندگی‌های اخیر یک ریزش در منطقه حصارک کرج رخ داد، برای رفع این ریزش به یک جرثقیل بلند به منظور نگهداشتن لوله‌های گاز و بتن‌ریزی در محل ریزش نیاز بود اما چنین وسیله‌ای وجود نداشت و در نهایت از بخش خصوصی تأمین شد.

 

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در خصوص اینکه آیا امکان خرید تجهیزات مقابله با بحران در سال جاری وجود دارد یا خیر گفت: بعید است در سال جاری با شرایطی که وجود دارد بتوان با اخذ بودجه از دولت تجهیزات را خریداری کرد به همین منظور قانون مدیریت بحران در دستور کار مجلس قرار گرفته است.

 

این نماینده مجلس تصریح کرد: در این قانون تمام تجهیزات مدیریت بحران استان‌ها چه در بخش دولتی و عمومی و چه در بخش خصوصی فهرست‌بندی می‌شود و در زمان بحران اگر نیاز به استفاده از امکانات بخش خصوصی شد قیمت عرفی تجهیزات پرداخت می‌شود.

 

وی افزود: ایراداتی که پیش از سال جدید توسط شورای نگهبان به این قانون وارد شد در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها رفع شده و در روزهای آتی در صحن مطرح خواهد شد.

 

کولیوند در ادامه به وضعیت کلانشهر کرج در بحث هدایت آب‌های سطحی هم اشاره و خاطرنشان کرد: ساختار کرج به گونه‌ای است که پس از بارندگی دچار آبگرفتگی می‌شود در این شرایط هر منطقه شهرداری باید برای ساماندهی این وضعیت برنامه‌ریزی داشته باشد و همچنین قرار شده هر دستگاه تا شهریور 98 مطالعات خود را در این زمینه آماده کند تا در شرایط بحران آمادگی کامل در حوزه زیرساخت‌های شهری همچون گاز، آبفا، مخابرات و ... وجود داشته باشد.

 

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در ادامه به افرایش بدون ضابطه اجاره مسکن در استان هم اشاره و بیان کرد: نمی‌شود بدون فرمول افزایش در اجاره مسکن اعمال شود، بنابراین افزایش اجاره باید براساس نرخ تورم اعلام شده از مراجع رسمی و متناسب با هر منطقه شهری افزایش یابد.

 

کولیوند افزود: برای این موضوع بنده با استاندار البرز، فرماندار کرج، اداره کل اقتصاد و دارایی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف صحبت خواهم کرد تا در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح شود، این موضوع نیازی به قانونگذاری هم ندارد و مانند عوارض که هر ساله شهرداری، شورا و امور اقتصاد و دارایی برای آن تصمیم می‌گیرند می‌توان آن را منطقه‌بندی کرد.

 

وی ادامه داد: بنابراین اجاره مسکن باید منطقه‌بندی شود و اینگونه نباشد که بدون فرمول مثلاً با افزایش 100 درصدی مواجه شود، قول می‌دهم تا 20 روز آینده برای این موضوع تصمیم لازم گرفته شود.

 

کدخبر: 1089


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise