سه‌شنبه، 27 فروردین 1398 - 11:36

شغلی که حقوق زنان در آن بیشتر از مردان است

نتایج بررسی های یک موسسه تحقیقاتی نشان می‌دهد زنان اگر چه مشاغل بسیار اندکی را در دنیای فناوری اطلاعات بر عهده دارند، اما در این مشاغل حقوق‌های بیشتری نسبت به مردان دریافت می‌کنند.

امید بانوان؛ خبرگزاری فارس نوشت،  نتایج بررسی‌های یک موسسه تحقیقاتی نشان می دهد زنان اگر چه مشاغل بسیار اندکی را در دنیای فناوری اطلاعات بر عهده دارند، اما در این مشاغل حقوق های بیشتری نسبت به مردان دریافت می کنند.

 

یافته های شرکت کاریابی مشیل پیج نشان می دهد وقتی زنان پست هایی را به خصوص در سطوح عالی به دست می آورند با انجام مناسب وظایف محوله موفق می‌شوند سطح حقوقی پرداختی به خود را افزایش دهند، به گونه ای که ارقام دریافتی آنها از ارقام دریافتی همتایان مردشان بیشتر می گردد.

 

بر این اساس در بازه زمانی سال های 2016 تا 2018 میزان پرداختی به زنان در سال 786000 پوند بوده، حال آنکه مردان به طور متوسط هر سال 75000 پوند دریافتی داشته اند.

 

از سوی دیگر، اگر چه تنها 22 درصد از واجدان شرایط پست های تخصصی و عالی در دنیای فناوری اطلاعات زن هستند، اما 24 درصد از کسانی که در نهایت این مشاغل را به دست می آورند را زنان تشکیل می دهند.

 

در مجموع تنها 16 درصد از کل شاغلان حوزه فناوری اطلاعات را در انگلیس زنان تشکیل می دهند، حال آنکه این رقم در صنایع و مشاغل دیگر به طور متوسط 24 درصد است.

 

کدخبر: 1128


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise