سه‌شنبه، 27 فروردین 1398 - 12:23

نماینده مجلس پاکستان:

نیازمند روابط قوی با ایران هستیم

نماینده مجلس ملی پاکستان سفر آتی عمران خان به ایران را آغاز دوران جدید در همکاری های دوستانه دو کشور خواند و گفت: برای بقای معیشت کشور و رونق اقتصادی مردم نیازمند روابط قوی با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

امید بانوان؛ خبرگزاری ایرنا نوشت؛ خانم «کَنوال شوزِب» افزود: سفر رسمی نخست وزیر پاکستان به ایران گامی در مسیر دفع توطئه ها علیه روابط دو کشور، رونق اقتصادی و تعادل در سیاست های منطقه ای خواهد بود.

وی تاکید کرد: پاکستان یک کشور صلح دوست است و همواره خواهان روابط خوب با تمامی کشورهای همسایه خود از جمله جمهوری اسلامی ایران است.

خانم شوزب که از اعضای ارشد حزب تحریک انصاف پاکستان به عنوان حزب حاکم این کشوراست ، افزود: دو کشور دارای مرزهای طولانی مشترک هستند و علاوه بر این ایران از جایگاه ویژه ای در سیاست خارجی پاکستان برخوردار است.

وی گفت: «تغییر دوستان ممکن است اما همسایگان تغییر ناپذیرند. برقراری صلح و امنیت در منطقه مشروط به داشتن روابط قوی و با ثبات با کشورهای همسایه است به همین دلیل پاکستان خواهان پیوند و ارتباط قوی با همسایگان است.»

نماینده مجلس پاکستان تصریح کرد: منطقه ما نیز نیاز به توسعه معیشتی و ثبات دارد بنابراین تمام کشورهای منطقه باید برای رسیدن به این اهداف با یکدیگر همکاری کنند.

وی اظهار داشت: سفر آتی نخست وزیر پاکستان به ایران نه تنها به توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی میان دو کشور کمک می کند بلکه این تحول سطح گردشگری مذهبی میان دو کشور را افزایش می دهد.

وزارت امورخارجه پاکستان روز گذشته رسما اعلام کرد: عمران خان به دعوت دکتر «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران، اول اردیبهشت (21 آوریل) در سفری دو روزه و رسمی به ایران خواهد آمد.

به نقل از بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان، این اولین سفر عمران خان به ایران از زمان تصدی کرسی نخست وزیری پاکستان محسوب می شود.

در این بیانیه آمده است: نخست وزیر پاکستان قبل از عزیمت به تهران برای مذاکرات با مقامهای عالی ایران، توقف کوتاهی در شهر مشهد خواهد داشت.

هیات عالی رتبه نخست وزیر پاکستان متشکل از وزرای دارایی، حقوق بشر، دریانوردی، وزیر امور هماهنگی ایالات، مشاوران نخست وزیر در امور بازرگانی و پاکستانیهای مقیم خارج کشور و تنی چند از مقامات ارشد دولت اسلام آباد خواهد بود.

 

کدخبر: 1130


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise