دوشنبه، 02 اردیبهشت 1398 - 12:37

با حضور وزیر بهداشت ؛

سایت تولید دارو در شهرک صنعتی بهارستان کرج افتتاح شد

سایت تولید داروی شهرک صنعتی بهارستان کرج با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

امید بانوان؛  سایت تولید جامدات دارویی در شهرک صنعتی بهارستان کرج پیش از ظهر یکشنبه با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد. این شرکت تولیدی دارو توانایی تولید سالانه ۶ میلیارد قرص و کپسول را دارد و مجهز به دستگاه‌های به روز دنیا است. داروهایی که در این سایت تولید می‌شود دارای کیفیت بالاتری از مشابه‌های تولیدی در جهان است.

داروهای که در این شرکت تولید می‌شوند شامل داروهای اعصاب، گوارشی، دیابت و غیره بوده که تحت لیسانس کشور تولید می‌شوند. با راه‌اندازی این سایت تولید دارو برای بیش از ۵۰۰ نفر اشتغال ایجادشده و این کارخانه سومین تولیدکننده دارو در کشور محسوب می‌شود.

 

اجازه نمی دهیم داروی بی کیفیت در کشور توزیع شود

 سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش در آیین رونمایی از خط تولید دارو جامدات در شهرک صنعتی بهارستان کرج با اشاره به وجود سه مشکل در نظام دارویی کشور گفت: نخستین جایگاه پر مخاطره دولت و سازمان غذا و دارو است.

 وی با بیان اینکه امروز صنعت داروی کشور نیازمند یک رویکرد جدید است، اظهار داشت: با تمام قدرت مقابل رانت و زیاده خواهی ها می ایستیم و اجازه ادانه دادن رانت خواهی ها را نمی دهیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر حمایت از تولیدات داخلی گفت: اجازه نمی‌دهم دارویی که تولید داخلی دارد با رانت دیگری وارد شود اما اجازه این را هم نمی‌دهم که داروی بی‌کیفیت در سطح کشور توزیع شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر رقابت سالم میان تولیدکنندگان ادامه داد: صنعت داخلی باید با هم متحد شوند نه اینکه برای یکدیگر پرونده سازی کنند و مشکل ایجاد کنند چرا که این راه مسیر موفقیت نیست.

 این مقام مسئول اذعان کرد: حمایت از تولیدات داخلی با کیفیت در دستور کار است اگر تولیدات بدون کیفیت باشند باید به بهبود شرایط خود بپردازند.

 وی به مشکلات حوزه توزیع دارو اشاره کرد و گفت: نباید تحت هیچ شرایطی شاهد تحقیر شدن صنعت ملی باشیم. اگر صنعت دارویی و تولیدات داخلی کشور تقویت شود، شاهد استقرار داروخانه‌ها خواهیم بود و اگر صنعت داخلی مذکور فرو بریزد منابع دولتی پاسخگوی واردات دارو نخواهد بود.

 

 البرز به عنوان هاب دارویی کشور شناخته شود

استاندار البرز نیز در این مراسم ضمن ابراز امیدواری از حضور موثر وزیر بهداشت در البرز، ادامه داد: البرز با وجود مساحت کم که پس از تهران متراکم ترین استان کشور است، اقوام مختلفی را در دل خود جای داده که در نهایت صلح، مودت و همدلی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

 شهبازی با اشاره به اینکه حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی در البرز مستقر است، گفت: از این تعداد حدود ۱۵۰ واحد، برند ملی، منطقه ای و بین المللی محسوب می‌شوند.

 وی به فعالیت البرز در حوزه دارویی اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۰۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در البرز صورت گرفت که عموما نیز از کشورهای اروپایی بودند، که بیش از ۷۰ میلیون دلار آن در حوزه دارویی بود.

 استاندار البرز اضافه کرد: با توجه به توانمندی‌های استان انتظار می رود البرز به عنوان هاب دارویی کشور شناخته شود .وی با اشاره به اینکه لینک ارتباط مستقیم سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی در پورتال استانداری ایجاد شده، گفت: در جلسات مختلفی که در حوزه اقتصادی استان برگزار می شود، سال گذشته البرز مقام اول جذب تسهیلات رونق تولید را در کشور از آن خود کرد.

 

تولید مرغوب؛ اشتغال‌زایی بیشتر

نهاله نراقی مدیرعامل شرکت دارویی اکتوور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه این شرکت برای تولید داروی باکیفیت تلاش می‌کند، اظهار کرد: واحد صادرات این شرکت طی دو سال گذشته پایه‌گذاری شده است.

 وی در ادامه بابیان اینکه اواسط سال گذشته طی ۱۸ ماه بزرگ‌ترین سایت تولید داروهای سرطانی در کشور توسط این شرکت بهره‌برداری شده است، گفت: از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو می‌خواهیم تا با همکاری هرچه بیشتر بتوانیم بازار داخلی را به دست گیریم.

 نراقی با اعلام اینکه این شرکت دارویی در مساحتی بیش از ۳۰ هزار متر ساخته‌شده است، گفت: طی چهار سال گذشته تولید دارو این شرکت بسیار پیشرفت کرده است و بزرگ‌ترین افتخار ما کسب اعتماد کادر درمانی و بیماران است.

 وی با اشاره به اینکه با افتتاح سایت جدید دارویی بیش از ۳۰۰ متخصص دارویی به‌کارگیری می‌شوند، گفت: داروهای هورمونی و سرطانی تولیدشده در این شرکت اعتماد بیش از ۵۰ درصد بیماران و پزشکان را به خود جلب کرده است، اقدامات این شرکت دارویی نشان می‌دهد تولید محصولات باکیفیت می‌توان علاوه برافزایش تولید اشتغال‌زایی نیز داشت.

 

انتهای پیام/

کدخبر: 1173


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise