آرشیو، 15 مهر 1394 - 19:34

زنان احساس‌گرا، مردان قدرت‌مدار

تحقيقات علمی نشان ميدهد که 75 درصد عمر هر کدام از ما صرف ارتباط با ديگران می شود، ولي فقط 10درصد انسانهای کره زمين می دانند چگونه ارتباط برقرار کنند!

کرج - امید بانوان؛ پايگاه خبري پليس نوشت؛ 90درصد انسان ها در برقراري ارتباط مناسب در خانواده، دانشگاه، محل کار و... دچار مشکل هستنند و به همين دليل مدام از هم گله دارند.

به طور كلی زمانی که وارد زندگي مشترک می‌شويم، به هم لطمه مي زنيم و بعد هم مي گوييم ما به درد هم نمي خوريم، چرا ما براي شناخت يکديگر سرمايه گذاري نمي کنيم؟

خودمان را به شناخت يکديگر ملزم کنيم، هر چه اطلاعاتمان از يکديگر بيشتر باشد به يکديگر بهره مي رسانيم در غير اين صورت به هم لطمه مي زنيم.

تفاوت زنان و مردان

زن و مرد با هم تفاوتهايي دارند که اگر اين تفاوتها را بشناسيم، و به آنها احترام بگذاريم و آنها را مد نظر قرار بدهيم اتفاقات خوبي مي افتد.

ديوارهاي رنجش و سوءظني که نسبت به هم داريم فرو مي ريزد. سوءتفاهم ها و توقعات بيجا از بين مي رود. به جاي اينکه تلاش کنيم همديگر را عوض کنيم، بايد تلاش کنيم با هم همکاري کنيم و همسو شويم و زندگي قشنگي را درست کنيم.

دوست داشتن مرد و زن متفاوت است. مرد ديگران را مردانه دوست دارد و ابزار اين دوست داشتن هم مردانه است و زن زنانه. آقايان و خانم ها در ساختار با هم متفاوتند يعني در ادراک، احساس، انديشه، واکنش و ابراز عشق با هم متفاوتند، تفاوتهاي جدي و عميق!

مغز آقايان در آن واحد روي يک کار متمرکز مي شود. ولي مغز خانم ها مي تواند روي چند کار متمرکز شده يعني مي توانند چند کار را با هم انجام دهند. آقايان در آن واحد مي توانند از يک نيمکره مغزشان استفاده کنند ولي خانم ها از هر دو نيمکره استفاده مي کنند.

مغز آقايان تخصصي تر از خانم هاست ولي مغز خانم ها عموميتر است و اگر لازم باشد همه بخش هاي آن فعال مي شود. نيمکره راست با ادراک و احساس کار دارد و نيمکره چپ با منطق و تحليل.

وقتي آقا در آن واحد در يکطرف مغزش است نمي تواند هم خيلي منطقي باشد هم رمانتيک، يعني طول مي کشد تا اطلاعات از نيمکره راست به چپ منتقل شود.

رنگها:

در تشخيص رنگ ها آقايان چشمشان محدودتر از خانمها عمل مي کند. آقايان رنگ هاي اصلي را خوب تشخيص مي دهند.( قرمز- آبي- زرد). خانم ها غير از اينها شيري- نيلي- ارغواني- سدري و بنفش را خيلي خوب تشخيص مي دهند. بنابراين داروها با رنگ هاي خاص تأثير بيشتري در خانم ها خواهد داشت.

پوشش:

لباسي که آقايان مي پوشند بر اساس اين است که چه شغلي دارند و مي خواهند قدرتشان را با آن نشان دهند. ولي خانم ها با توجه به حالات و احساسات درونيشان لباس مي پوشند.

زبان بدن:

ما وقتي صحبت مي کنيم علاوه بر کلامي که بر زبان گفته مي شود عضلات صورت، ابرو، دست و... نيز حرکاتي انجام مي دهند. خانم ها به زبان بدن آشنايي کامل دارند اما آقايان آشنايي ندارند. لذا بهتر است آقايان اگر خواستند به خانمشان دروغ بگويند رو در رو دروغ نگويند چون فرم بدن دروغ آنها را آشکار مي کند. همچنين اگر آقا بيمار شود خانم سريع مي فهمد ولي آقايان بسيار دير متوجه بيمارشدن خانمشان مي شوند.

شنوايي:

آقايان در شنيدن صداي زير ضعيف تر عمل مي کنند. مثلاً اگر شب هنگام نوزادتان گريه کند آقا واقعاً متوجه نمي شود و خواب است. مي توانيد آقا را صدا کنيد و بگوييد بچه گريه مي کند و مراقب بچه باش.

توجه:

آقايان توجه ديداري دارند و خانم ها شنيداري. مثلاً هنگامي که با يک آقا صحبت مي کنيد اگر نگاهتان کرد حرف شما را مي شنود در غير اينصورت نه. اگر با خانمي صحبت مي کنيد و نگاهتان هم نکند مي شنود. ولي بهتر است هر دو طرف رعايت حال همديگر را بکنيم. مثلاً خانم ها به آقايان نگاه کنند و آقايان به خانم ها توجه کنند. آقايان جزئيات را نمي توانند ببينند چون جزئيات با ديد نزديک درک مي شود.

بهتر است خانم ها ليست کار آقايان را تهيه کنند و از آن ها کمک بخواهند، جزئيات را به آقايان گوشزد کنيد.

حساسيت لمسي خانم ها 10 برابر بيشتر از آقايان است، ذائقه آقايان بيشتر روي شوري و تلخي حساس است، ولي خانم ها نسبت به شيريني حساس هستند و بيشترين مشتري قنادي هاي دنيا خانم ها هستند.

آقايان وقتي جايي کار مي کنند مي خواهند با هم رقابت کنند، ولي خانم ها مي خواهند همکاري کنند، آقايان هدفمدار يا هدفگرا هستند خانم ها رابطه مدار يا رابطه گرا، مثلاً خانم ها در رستوران همديگر را با اسم کوچک صدا مي کنند ولي آقايان به هم لقب مي دهند، خانم ها از خريد کردن لذت مي برند، اما آقايان تحمل کمي در اين مورد دارند. بهتر است قبل از رفتن به خريد براي آقا مشخص کنيد که کجا مي خواهيد برويد؟ چه چيزي مي خواهيد بخريد؟ و براي چه کسي؟ در اين صورت بهتر است و راغبتر همراه شما مي آيند.

آقايان هدفمدار يا هدفگرا هستند، خانمها رابطه مدار يا رابطه گرا

ابراز احساسات:

آقايان براي اثبات علاقه شان به خانم ها حاضرند سه کار داشته باشند، از بلندترين کوه بالا بروند و چيزي براي خانمشان بخرند، ولي خانم ها اينها را نمي خواهند و دوست دارند بهشون ابراز احساسات کنيد، توجه کنيد و او را ببينيد. آقايان به دنبال اثبات قدرت خويش هستند، از توانمنديشان روي مسائل تکنيکي و فني و در مورد دستگاه هاي جديد و مهارت هاي فردي صحبت مي کنند. و در قبال پرسش ها پاسخ کوتاه مي دهند.

زماني خانم هاصحبت مي کنند که شما گوش بدهيد نه آن که راهکار ارائه دهيد، آنها دوست ندارند جملاتشان قطع شود، خانم ها معمولاً بيان غير صريح دارند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 120


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise