توصیه‌های تغذیه‌ای به مادران باردار و شیرده در ماه مبارک رمضان

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: در سه ماهه اول بارداری به ویژه ۸ هفته نخست بارداری که سلول‌های مغزی جنین در حال شکل گیری است، روزه‌داری به خصوص در ایامی که ساعات آن طولانی است و به حدود ۱۶ ساعت می‌رسد، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به رشد جنین بزند.

ارتباط قرص های ضدبارداری با افزایش جزئی خطر سرطان سینه

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که مصرف قرص‌های ضد بارداری خطر سرطان سینه را کمی افزایش می‌دهد.

چند توصیه مهم به زنان بارداری که قصد سفر دارند

روزهای تعطیلات که از راه می‌رسند، معمولا وسوسه سفر وجود همه را می‌گیرد. اما زنان باردار همیشه نگران‌ هستند که مسافرت برای آنها ایمن است یا خیر. به همین خاطر بیشتر زنانی که کوچولوهای دوست‌داشتنی در راه دارند، امنیت در خانه را به سفر رفتن ترجیح می‌دهند. با این‌حال اگر باردار هستید، با توجه به یکسری نکات می‌توانید سفر امن و خاطره‌انگیزی تجربه کنید.

بزرگ‌ترین اشتباهات سلامت خانم‌ها در 30 سالگی

در این مطلب می‌خواهیم چند ‌مورد از بزرگ‌ترین اشتباهات سلامت خانم‌ها در 30 سالگی را بازگو کنیم.

چکاپ‌های ضروری سالیانه زنان چیست؟

جراح و متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با تأکید بر این که زنان باید برای چکاپ هرساله برنامه‌ریزی کنند، گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل در حفظ سلامت، انجام چکاپ‌های سالیانه است.

پیاده‌روی در پارک از افسردگی پس از زایمان جلوگیری می‌کند

بر اساس یک مطالعه جدید، مادرانی که در محله‌هایی با خیابان‌های پردرخت زندگی می‌کنند، ممکن است تا حدودی کمتر در برابر افسردگی پس از زایمان آسیب‌پذیر باشند.

نشانه‌های افسردگی در کودکان را جدی بگیریم

علائم افسردگی در کودکان متفاوت است. این بیماری اغلب به دلیل اینکه درست تشخیص داده نشده درمان نمی‌شود زیرا علائم به عنوان تغییرات عاطفی و روانی عادی ناپدید می‌شوند. اما به خاطر داشته باشید که در حالی که افسردگی یک بیماری جدی است، یک بیماری قابل درمان نیز هست.

چند درصد مادران دچار مسمومیت بارداری می‌شوند

فوق تخصص مراقبت‌های مادر و کودک، در خصوص بارداری زنان مبتلا به بیماری‌های کلیوی به گفت‌وگو پرداخت.

افسردگی مادران، کودکان را افسرده می‌کند

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که افسردگی مادران، کودکان را افسرده می‌کند.

پره اکلامپسی در بارداری موجب کُندشدن روند رشد جنین می‌شود

بر اساس یک مطالعه جدید، عوارض شایع بارداری مانند دیابت بارداری و پره اکلامپسی (فشارخون بالا در بارداری) ممکن است رشد نوزاد را در رحم کُند نماید.