چهارشنبه، 04 اردیبهشت 1398 - 17:28

لزوم نگاه پیشگیرانه و مدیریت جامعه در کاهش مخاطرات طبیعی

رییس گروه مطالعات زیست و توسعه پایدار معاونت خدمات شهری بر لزوم نگاه پیشگیرانه و مدیریت جامعه در کاهش مخاطرات طبیعی تاکید کرد.

امید بانوان؛ کرج امروز نوشت، اعظم شاه بیک در سومین همایش آموزشی محیط زیستی مدیریت سبز با محوریت مخاطرات طبیعی با اولویت سیل که پیش از ظهر سه‌شنبه در باشگاه میلاد شهرداری کرج برگزار شد،عنوان کرد: آشنایی مردم با حوادث و ارائه آموزش های لازم مهمترین عامل در کاهش اثرات بلایی طبیعی از جمله خشکسالی و زلزله و سیل است.

 

وی افزود: زلزله، سیل، طوفان، بهمن، رانش زمین، رعد و برق، گرد باد و سونامی بیشترین حوادثی هستند که انسان ها در جهان کنونی با آن مواجه می شوند و هر روز این بلایا جان تعداد زیادی از افراد را می گیرد.

 

این مسئول تصریح کرد: در سال های اخیر ایمن سازی شهرها در برابر حوادث و سوانح غیرمترقبه مورد توجه قرار گرفته است و تنظیم برنامه های کاهش آسیب پذیری شهروندان و محیط  که در معرض مخاطرات و بلاهای طبیعی هستند در طرح های توسعه شهری مورد توجه است.

 

به گفته شاه بیک؛ کودکان، سالمندان، بیماران و افراد دارای مشکلات جسمی، افرادی که در مناطق کم برخوردار زندگی می کنند و با کمبود آب و غذای سالم مواجه اند، ساکنان مناطق کوهستانی و محصور در میان کوه ها و ساکنان شهرهای ساحلی از گروه هایی هستند که بیش از سایرین در معرض مخاطرات طبیعی و تغییرات آب و هوایی هستند و بیش از دیگران آسیب می بینند.

 

رییس گروه مطالعات زیست و توسعه پایدار معاونت خدمات شهری با تاکید بر نگاه پیشگیرانه و مدیریت جامعه  بیان کرد: کاهش بلایای طبیعی راه حل اساسی مقابله با بلایای طبیعی و کاهش اثرات آن است که در جهت رفع و کاهش هر گونه بلای طبیعی بهترین راه آموزش به مردم مخصوصا دانش آموزان به عنوان گروههای هدف است.

 

وی با بیان اینکه مهمترین خسارت از بلایای طبیعی امسال در استانهای کشور مربوط به سیل است خاطرنشان کرد: امسال بلایای طبیعی که مشهود ترین آن سیل بود، خسارت فراوانی به برخی از استان های کشور وارد کرد که در این زمینه آموزش شهروندان در مقابله با این بلایای طبیعی بسیار اثر گذار است.

 

شاه بیک با بیان اینکه اطلاع رسانی و آموزش در این زمینه بسیار حائز اهمیت است، گفت: در این راستا تاکنون سه دوره همایش با عنوان مدیریت سبز با همکاری اداره آموزش و گروه مطالعات زیست و توسعه پایدار برگزار شده و مورد استقبال واقع شده است.  

 

انتهای پیام/ 

 

 

کدخبر: 1202


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise