پنجشنبه، 05 اردیبهشت 1398 - 17:04

مدل محجبه در رویای کویر

نمایشگاه مد معاصر اسلامی در فرانکفورت آغاز شده و به طور همزمان طراحان مد اسلامی در سراسر دنیا از کلکسیون‌های جدید خود رونمایی می‌کنند.

امید بانوان؛ ایران آرت نوشت: رشید باغزی‌باغلیش طراح لباس مشهور ترکیه‌ای همزمان با برگزاری نمایشگاه "مد معاصر اسلامی" از کلکسیون جدید خود با نام "کلکسیون رویای کویر" رونمایی کرد. این مجموعه لباس که اکنون در وب‌سایت بازغی‌باغلیش عرضه شده، در نمایشگاه مد معاصر اسلامی در فرانفکورت نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

"مد معاصر اسلامی" عنوان اولین نمایشگاه مد اسلامی در جهان است که سال گذشته، به ابتکار مکس هولاین، مدیر اتریشی الاصل مرکز موزه هنرهای زیبا سانفرانسیسکو در ایالات متحده آمریکا افتتاح شد و در حال حاضر در اولین ایستگاه اروپایی، مهمان موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت شده است.

 

برای انتخاب طرح‌ها، مسئولان موزه سانفرانسیسکو بر روی کار طراحانی از خاورمیانه، مالزی، اندونزی، اروپا و ایالات متحده متمرکز شدند. نمایشگاه مد معاصر مسلمانان، شباهت‌های پوشش زنان مسلمان جهان را در کنار ویژگی‌های پوشش هر منطقه نشان می‌دهد. این نمایشگاه در واقع تصویری از مد معاصر اسلامی در جهان است و ابعاد اجتماعی، مذهبی و سیاسی زندگی مسلمانان را نیز نشان می‌دهد.

 

با بیش از ۱.۸ میلیارد مسلمان در سرتاسر جهان، طبیعی است که سبک‌های متنوعی برای لباس‌های اسلامی وجود داشته باشد. با این حال، غربی‌ها بر این تصور هستند که تمام زنان مسلمان لباس‌هایی یک شکل به تن دارند. بنابراین به اعتقاد بسیاری، وجود چنین نمایشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است و سانفرانسیسکو و فرانکفورت به دلیل تنوع فرهنگی و قومی، مکان مناسبی برای برگزاری آن هستند.

انتهای پیام/

 

 

کدخبر: 1210


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise