پنجشنبه، 05 اردیبهشت 1398 - 17:59

آغاز نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در البرز

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال در استان البرز آغاز شد.

امید بانوان؛ مدیر کل کتابخانه های عمومی البرز ضمن اعلام این خبر گفت: در فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، 12 کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است.

 

وی اضافه کرد: در بخش کودک در رده سنی چهار تا 12 سال کتاب‌های امام رضا (ع) نوشته زهرا عبدی ، کبوترها و آهوها نوشته سید احمد میرزاده ، فاطمه و فاطمه نوشته محمد مهاجرانی و همچنین در بخش ویژه این رده سنی، کتاب هشت قصه از امام جواد (ع) نوشته حسین فتاحی معرفی شده است.

 

هراتی گفت: در رده سنی نوجوانان 13 تا 17 سال آثاری چون «راز آن بوی شگفت؛ داستانی بر اساس زندگی امام رضا (ع) نوشته فریبا کلهر ؛ با کبوترهای گنبد، سروده‌هایی درباره امام رضا (ع) برای نوجوانان» نوشته احمد میرزاده و همچنین در بخش ویژه این رده سنی کتاب درختی که بال در آورد داستان‌هایی از زندگی امام جواد (ع) نوشته مجید ملامحمدی به عنوان منابع جشنواره معرفی شده است.

 

وی افزود: همچنین در رده سنی جوان و بزرگسال، 18 سال به بالاپنج کتاب مهارت‌های ارتباط موثر در سیره امام رضا (ع) نوشته علی جانفزا؛ فصل فیروزه نوشته محبوبه زارع، در عصمت؛ مروری بر زندگانی حضرت معصومه (ع) نوشته علی اشرف عبدی، زندگانی حضرت احمدبن موسی (ع) شاه‌چراغ نوشته محمدرضا سنگری و در بخش ویژه این رده سنی نیز کتاب سیره تقوی، ترجمه و توضیح چهل حدیث درباره سیره امام جواد (ع) نوشته جواد محدثی معرفی شده است.

 

مدیر کل کتابخانه های عمومی البرز افزود: این جشنواره در دو بخش فردی و خانوادگی برگزار شد که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، در 2 شیوه مکتوب و الکترونیکی در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.

 

هراتی گفت: بر مبنای فراخوان منتشر شده علاقه‌مندان به شرکت در بخش جوان و بزرگسال می‌توانند از سه شیوه‌ مختلف از جمله مطالعه کتاب‌های معرفی شده جشنواره و پاسخگویی به سوالات چهار گزینه‌ای به صورت مکتوب یا الکترونیک، ارسال فیلم موبایلی از معرفی کتاب دلخواه و شیوه سوم ارسال معرفی کتاب دلخواه، تصویر و مشخصات آن به صورت متنی در حد یک پاراگراف 350 کلمه از طریق سایت اقدام کنند.

 

وی اضافه کرد: علاقه‌مندان در بخش نوجوان نیز می‌توانند به 2 شیوه ترسیم نقاشی از جذاب‌ترین بخش کتاب در برگه ‌های مسابقه نقاشی و پاسخگویی به سئوالات چهار گزینه‌ای به صورت مکتوب و الکترونیکی بر مبنای کتاب‌های معرفی شده در جشنواره و همچنین ارسال یک فیلم موبایلی، شامل معرفی کتاب دلخواه اعم از منابع جشنواره و منابع آزاد مرتبط با موضوع در جمع یا گروه‌های مختلفدوستان، خانواده و همکاران از طریق سایت در این جشنواره شرکت کنند.

 

هراتی با بیان اینکه کودکان برای شرکت در بخش کودک، می‌توانند به یکی از 2 شیوه‌ ترسیم نقاشی و ارسال فیلم موبایلی اقدام کنند، گفت: با کشیدن نقاشی از جذاب ‌ترین بخش مورد علاقه کتاب در برگه‌ های مسابقه که در 68کتابخانه عمومی استان توزیع می شوند، تکمیل و یا ارسال یک فیلم موبایلی، شامل معرفی کتاب و یا خواندن بخش‌های جذابی از کتاب، در این جشنواره شرکت کنند.

 

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1217


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise