جمعه، 06 اردیبهشت 1398 - 16:05

در جشنواره فیلم مسکو؛

جایزه بهترین بازیگر زن برای فیلم رسول صدرعاملی

«سال دوم دانشکده من» در جشنواره فیلم مسکو جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد.

امید بانوان؛ فیلم «سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی که به عنوان تنها نماینده سینمای ایران به بخش مسابقه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو راه پیدا کرده بود، موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن برای بازی سها نیاستی شد. این فیلم همچنین در بخش بهترین کارگردانی نامزد دریافت جایزه شده بود که در نهایت به جایزه بهترین بازیگر زن بسنده کرد.

 

سها نیاستی اولین تجربه بازیگری خود را در فیلم رسول صدرعاملی که پیش از این بازیگرانی مانند پگاه آهنگرانی، ترانه علیدوستی، طناز طباطبایی، نگار جواهریان، خاطره اسدی و ... را کشف و به سینمای ایران معرفی کرده بود، گذراند.


این فیلم داستان داستان مهتاب و آوا دانشجویان سال دوم یک دانشکده را روایت می‌کند که به اتفاق تعداد دیگری از همکلاسی‌های خود برای یک سفر چند روزه دانشجویی از تهران به اصفهان می‌روند. ماجراهای این دو دوست در سفر اصفهان و مسائلی که بر اثر آن پیش می آید پیکره فیلم را تشکیل می‌دهد. 

 

چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم مسکو که مهم‌ترین رویداد بین المللی کشور روسیه و از جمله جشنواره‌های الف جهانی است، از تاریخ ۱۸ الی ۲۵ آوریل برگزار شد و ریاست هیئت داوران بخش اصلی این جشنواره را کیم کی‌دوک کارگردان سرشناس کره‌ای برعهده داشت.

 

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1220


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise