شنبه، 07 اردیبهشت 1398 - 12:07

واکسن سه‌گانه آنفلوآنزا، نیوکاسل و گامبورو وارد بازار می‌شود

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: در سال جاری واکسن سه‌گانه آنفلوآنزا، نیوکاسل و گامبورو را وارد بازار می‌کنیم.

امید بانوان؛ مهر نوشت ؛ علی اسحاقی صبح شنبه در حاشیه بازید معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور از مؤسسه رازی، اظهار کرد: در سال جاری واکسن سه‌گانه آنفلوآنزا، نیوکاسل و گامبورو را وارد بازار می‌کنیم.

 

وی با تأکید بر اینکه واکسن سه‌گانه نیوکاسل، آنفلوآنزا و برونشیت سال آینده وارد بازار خواهد شد، گفت: در حال حاضر شاهد واردات این قبیل واکسن‌ها به کشور هستیم، در بخش «آر. اند. دی» به خودکفایی رسیده‌ایم.

 

رئیس مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در خصوص سهم بازار از این واکسن‌ها، گفت: این مهم بستگی به مجوزهای سازمان دامپزشکی دارد، تلاش می‌کنیم در تأمین واکسن‌های نقش مهمی را ایفا کنیم.

 

اسحاقی در بخش دیگری بابیان اینکه در حال حاضر مؤسسه رازی ۴۶ واکسن مورد مصرف صنعت طیور کشور را تولید می‌کند، گفت: سالانه حدود هفت‌تا هشت میلیارد دُز از این واکسن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد که سال‌های گذشته حدود دو میلیارد دُز آن را تولید کردیم ولی سال گذشته این میزان به دونیم میلیارد دُز رسید.

 

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1234


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise