پنجشنبه، 20 بهمن 1401 - 10:37

افتتاح 46 پروژه در اشتهارد همزمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر

با حضور نماینده عالی دولت در استان البرز 46 پروژه در شهرستان اشتهارد مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

اشتهارد – امید بانوان؛‌ مجتبی عبداللهی در حاشیه افتتاح پروژه ‌های دهه مبارک فجر در شهرستان اشتهارد که روز سه‌شنبه صورت گرفت، با اشاره به شعار روز شمار این ایام مبنی بر 18 بهمن ماه روز انقلاب اسلامی، هنرمندان، ورزشکاران، تبیین حقایق ضمن گرامیداشت این ایام، افزود: همزمان با ایام دهه مبارک فجر و به منظور گرامیداشت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، بیش از 404 پروژه در استان با اعتباری بیش از 6 هزار و 2 میلیارد تومان با اشتغال برای 2 هزار و 200 نفر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: بر این اساس در شهرستان اشتهارد 46 پروژه عمرانی، صنعتی و کلنگ زنی با 366 اشتغال و اعتباری حدود هزار و 400 میلیارد تومان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

عبداللهی گفت: امروز پس از غبار روبی مزار مطهر شهدای اشتهارد و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان، افتتاح سالن ورزشی شهدای دانش‌آموز در شهر اشتهارد، بهره‌برداری از یک واحد صنعتی، آغاز عملیات اجرایی کارخانه خوراک دام در شهرک صنعتی اشتهارد، افتتاح گلخانه هیدروپنیک در روستای ایپک نیز صورت گرفت.

وی افزود: براساس افق تعیین شده در استان درصدد هستیم ۲ هزار هکتار به مساحت گلخانه‌های استان اضافه کنیم که اکنون بیش از ۳۴۰ هکتار زیر کشت است و حدود هزار هکتار نیز در حال اقدام و اجرا است.

عبداللهی گفت: به واسطه توسعه کشت گلخانه‌ای صرفه‌جویی در مصرف آب، اشتغالزایی، افزایش بهره‌وری و... حاصل می‌شود و صرفه اقتصادی قابل توجهی نیز خواهد داشت.

استاندار البرز گفت: دیدار با خانواده محترم و معزز شهید ملاحسنی در شهر اشتهارد و خانواده شهید فردوسی در روستای حسن آباد این شهرستان پایان بخش و برکت این روز خجسته بود.

در ادامه نیز ابراهیم کردلو فرماندار شهرستان اشتهارد با اشاره به پروژه های این شهرستان که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر مورد بهره برداری قرار گرفت، از اهتمام مجموعه این شهرستان برای توسعه کشت گلخانه‌ای دانش بنیان، حمایت و رفع موانع تولید و صنعت برای افزایش اشتغال و توسعه فعالیت‌های اقتصادی و همچنین توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد رفاه و آرامش برای مردم در این شهرستان خبر داد.

وی کسب رضایتمندی مردم ولایت مدار اشتهارد که به دارالمونین شهرت دارد را مهمترین اولویت نماینده دولت در این شهرستان دانست و گفت: پیگیری مجدانه جهت تسریع در تکمیل پروژه‌ها را در دستور کار داریم و به تبعیت از استاندار محترم، شبانه روزی برای تحقق اهداف و برنامه ها اقدام می‌کنیم.

کدخبر: 12432


اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise