شنبه، 07 اردیبهشت 1398 - 23:53

مصطفی میرسلیم:

نظارت یکی از مهمترین اهداف مجمع تشخیص مصلحت نظام است

مصطفی میرسلیم پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: نظارت یکی از مهمترین اهداف مجمع تشخیص مصلحت نظام است که برای انجام دقیق آن با سازمان استاندارد همکاری خواهیم داشت.

امید بانوان؛ به نقل از روابط عمومی سازمان استاندارد ایران؛ مصطفی میرسلیم پیش از ظهر امروز در نشست با رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد ایران در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیاری انجام داده است، اظهار داشت: نظارت یکی از مهمترین اهداف مجمع تشخیص مصلحت نظام است که برای انجام دقیق آن با سازمان استاندارد همکاری خواهیم داشت.

میرسلیم با بیان اینکه باید استانداردها محترم شمرده شوند افزود: درصورتی رونق تولید محقق می شود که به استانداردها توجه شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه باید بدانیم کجای کار هستیم، خطاب به سازمان ملی استاندارد گفت: هم‌اکنون ما در کدام سطح از استانداردها هستیم؟ سازمان ملی استاندارد تلاش می‌کند و این مشخص است و مردم باید از اینها اینها مطلع شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: سیاست های ما حول محور اقتصاد مقاومتی است و پوشش های متفاوتی در این زمینه داریم و با معیار هایی مورد توجه سنجیده می شود.

وی تأکید کرد: تلاش های بسیاری در سازمان ملی استاندارد برای تدوین استانداردها و معیارهای این حوزه در حال انجام است که در نهایت به ارتقای کیفیت خدمات و کالاها منجر می شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: برای اجرای قوانین استاندارد تنها اقدامات سازمان کافی نیست و سایر دستگاه ها و مردم نیز باید در این زمینه تلاش کنند.

وی نگاه منطقی به برنامه ها و طرح های این سازمان را الزامی دانست و تصریح کرد: با شناسایی بسترهای فنی و توان اجرایی تولیدکنندگان در صدد اجرای مقررات استاندارد باشید.

وی با بیان اینکه قانون جدید این سازمان بسیار جامع و کامل است افزود: مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجرای قوانین و مقررات استاندارد از سازمان ملی استاندارد ایران حمایت می کند.

میرسلیم توضیح داد: بدون شک تحریم ها مانعی برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده در حوزه استاندارد سازی خودرو و سوخت است که با دور زدن تحریم ها و استفاده از توان مراکز علمی می توان تا حدی این مشکل را برطرف کرد.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در این نشست با تقدیر از حمایتهای اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ارتقای استانداردها در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی تأکید زیادی شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: در راستای افزایش پوشش استاندارد چند پروژه اصلی در دستورکار داریم که زنجیره ایمنی غذا از مزرعه تا دهان یکی از مهمترین آنها است.

وی خاطر نشان کرد: اولویت های بعدی پروژه معیار مصرف انرژی برای لوازم خانگی و بحث استاندارد خودرو است که از مطالبات جدی مردم محسوب می شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور عنوان کرد: این پروژه ها در بازه زمانی پنج ساله اجرایی می شود که برش مقطعی سه ساله در این خصوص را امروز به هیأت مهمان از مجمع تشخیص مصلحت نظام ارائه دادیم.

وی اذعان کرد: برخورداری تمام محصولات تولید و توزیع شده در داخل از بیشترین کیفیت از جمله وظایف اصلی سازمان است که در این راستا تمام تلاش خود را می‌کنیم.

پیروزبخت گفت: تلاش می کنیم در جلسات آینده بیشتر از نظر اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برای پیشبرد اهداف سازمان ملی استاندارد استفاده کنیم.

در ابتدای این نشست، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در خصوص تاریخچه این سازمان توضیحاتی را ارایه کرد.

وی نقطه عطف سازمان ملی استاندارد ایران را قانون این سازمان معرفی کرد و افزود: در قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، تغییرات ساختاری ایجاد شده است که با افزایش سطح فعالیت ها بطورحتم لازم است تلاش خود را بیش از پیش کنیم.

وحید مرندی مقدم ، معاون نظارت بر اجرای استاندارد در خصوص تحقق بند 24 اقتصاد مقاومتی و فرزانه انصاری سرپرست پژوهشگاه استاندارد در زمینه ایمنی مواد غذایی در این نشست توضیحاتی را ارایه کردند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1247


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise