دوشنبه، 09 اردیبهشت 1398 - 09:42

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت خبر داد:

کمبود مراکز بازپروری معتادان متجاهر زن در تهران

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت از کمبود مراکز بازپروری معتادان متجاهر زن در تهران خبر داد.

امید بانوان؛ باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ سرهنگ محمد بخشنده رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ درباره حضور معتادان زن در سطح شهر تهران بزرگ اظهار کرد: برآورد ما این است که ۱۰۰۰_ ۱۵۰۰ نفر معتاد متجاهر زن و ۲۰ هزار نفر معتاد متجاهر مرد در پایتخت حضور دارند.

وی با اعلام اینکه بستر‌های بازپروری معتادان متجاهر زن تا کنون محیا نشده است و ظرفیت نگهداری این افراد مناسب نیست، افزود: ظرفیتی که برای نگهداری معتادان متجاهر زن تهیه کرده‌اند، ۱۰۰ نفر است و بیش از ۹۰۰ نفر از خانم‌های معتاد در خیابان‌ها و پارک‌های پایتخت پراکنده هستند.

سرهنگ بخشنده در پاسخ به اینکه چه عواملی باعث اعتیاد در زنان می‌شود، تصریح کرد: موضوعاتی مختلفی زمینه ساز ایجاد اعتیاد در افراد است که در این خصوص خانواده‌ها، وضعیت اقتصادی، طلاق و...در مبتلا شدن به اعتیاد دخیل هستند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر پایتخت در پاسخ به اینکه بیشتر چه موادی مورد مصرف معتادان متجاهر زن است، خاطرنشان کرد: معتادان متجاهر هر نوع ماده مخدری که در دسترس آن‌ها باشد را استعمال می‌کنند.

وی گفت: قبلا گفته می‌شد که معتادان متجاهر صرفا ماده مخدر هروئین را مورد مصرف خود قرار می‌دهند، اما امروزه این افراد هر نوع ماده مخدری را که در دسترسشان باشد استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/ 

کدخبر: 1252


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise