دوشنبه، 09 اردیبهشت 1398 - 16:35

خستو در نشست خبری:

سیاسی کاری به نهاد شورا لطمه می‌زند

سخنگوی شورای اسلامی شهر کرج در آستانه روز ملی شوراها در نشست خبری حضور یافت و پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه بود.

امید بانوان؛  پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج نوشت، رحیم خستو ظهر یکشنبه در نشستی خبری در پاسخ به این سوال که شنیده‌ شده برخی از اعضای شورای شهر قصد شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند آیا صحت دارد یا خیر؟ اظهار کرد: من از نیت اعضای شورا در خصوص انتخابات مجلس بی‌خبرم، اگر مدیری سودای خدمت دارد چه جایی بهتر از شورای شهر که می‌تواند به مردم خدمت کند.

وی با تأکید بر اینکه وکالت یک‌طرفه قابل‌ابطال نیست، گفت: مردم رأی داده و نمایندگان خود را در پارلمان شهری انتخاب کرده‌اند بنابراین اخلاقی نیست در میانه راه سوادی دیگری در سر داشته باشند باید چهار سال را متعهدانه به مردم خدمت کنند.

سخنگوی شورای شهر کرج با بیان اینکه مهم‌ترین کار خدمت به مردم است، گفت: رفتن هر عضوی از شورا تبعاتی دارد، تجربه نشان داده کسانی که چنین سوادی را در سر گذرانده‌ اند در جای دیگر نیز خوشبخت نشده‌اند، عقل سلیم می‌گوید در شورا بمانند و به مردم خدمت کنند.

عباس زارع رئیس شورای شهر جمعه گذشته در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اعلام کرد که شورا سیاسی نیست، سوالی که پیرو صحبت رئیس شورای شهر مطرح شد این بود که چرا برخی از اعضای شورای شهر دست به سیاسی‌کاری می‌زنند؟ خستو در پاسخ گفت: بنده نیز با این مسئله که شورا سیاسی نیست موافق هستم، وظایف شورا در حوزه مدیریت محلی مشخصی است، ورود به مباحث و مناسبات سیاسی به جایگاه شورا ضربه بزند.

سیاسی‌کاری به مدیریت شهری آسیب می‌زند

وی از دلسوزان شهر خواهش کرد اگر آرزوی آرامش برای شهر دارند به دور از هر گونه رقابت به فکر خدمت مردم باشند زیرا مناطق محروم شهر نیاز به خدمات‌رسانی دارند.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه معتقدیم عدالت اجتماعی باید تحقق پیدا کند، گفت: محقق نشدن وعده‌ها سرمایه‌های اجتماعی را نابود می‌کند.

خستو بابیان اینکه سیاسی‌کاری به مدیریت شهری آسیب می‌زند، از رسانه‌ها خواست تحولات شهر را تیزبینانه رصد کنند.

وی در ادامه از نماینده ولی فقیه در استان البرز برای دعوت از رئیس شورای شهر به عنوان سخنران پیش از خطبه تقدیر کرد و گفت: این مهم به مناسبت روز شوراها انجام شد که جای تشکر دارد.

سخنگوی شورای شهر کرج اضافه کرد: قطعاً همکاری و راهنمایی‌های امام جمعه کرج طی یکی دو سال اخیر جلوی بسیاری از مفاسد را گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اعضای شورای شهر و شهردار با جدیت پیگیر امور شهر هستند، گفت: کسی حق ندارد مدیریت شهری را وارد حاشیه کند زیرا مأموریت ما خدمت به مردم است.

خستو در پاسخ به این سوال که چرا این پروژه محدود به خط دو شده است و آیا شورای شهر اراده‌ای برای راه‌اندازی خطوط «بی. آر. تی» آن‌هم در شهری مثل کرج که گرفتار ترافیک است، دارد یا خیر؟ گفت: پروژه متروی کرج تبدیل به حدیثی مفصل شده است، معتقدم به این مسئله باید واقع‌گرایانه نگاه شود، بارها از اعضا خواهش کرده ام از هرگونه وعده در خصوص این پروژه که امکان تحققش نیست، پرهیز کنند.

وی با اشاره به اینکه پیرو وعده‌های اعضا به مردم ۵۰ میلیارد تومان به حوزه حمل‌ونقل اختصاص‌ یافته است، گفت: در خصوص پروژه متروی کرج توجه به نوسانات حوزه ارز ضروری است، نباید این نکته را از خاطر دور داشت که سازمان قطار شهری و پیمانکار مترو تاکنون انتظارات مدیریت شهری را برآورده نکرده است.

تصمیم‌گیری درباره متروی کرج نیازمند شهامت است

عضو شورای شهر کرج با اشاره به نگاه واقع‌گرایانه شورای چهارم نسبت به این پروژه، گفت: آن‌ها نیز طی سال‌های منتهی به دور چهارم سعی کردند که این روند را کُند کنند، تصمیم‌گیری در خصوص پروژه متروی کرج نیازمند جسارت و شهامتِ خاصی است تا واقعیت‌ها بیان شود.

خستو در ادامه با تأکید بر اینکه از ابتدا قرار نبود مترو با بودجه شهر ساخته شود، گفت: این پروژه مقرر بود با فاینانس و جذب سرمایه خارجی راه‌اندازی شود، نمی‌شود با فروش املاک شهر این پروژه را تکمیل کنیم، تکمیل این پروژه نیازمند تعامل با مسئولان استانی و ملی است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا میان برخی کمیسیون‌های شورا از جمله کمیسیون فرهنگی موازی کاری دیده می‌شود، گفت: حوزه فرهنگی بسیار گسترده است، سال گذشته کمیسیون فرهنگی اقدامات مهمی از جمله تعیین روز فرهنگی کرج، را انجام داده است.

ساماندهی دکه‌های مطبوعاتی در کرج

وی به تصویب لایحه بخشودگی عوارض مکان‌های فرهنگی و مذهبی اشاره کرد و گفت: این اتفاق مهمی است که در کرج شاهدش بودیم، کمیسیون فرهنگی سعی کرده است روزهای شادی را در شهر رقم بزند.

سخنگوی شورای شهر کرج فلسفه تشکیل کمیسیون هنر را به حاشیه رفتن این مهم طی سال‌های گذشته دانست و گفت: کمیسیون هنر تشکیل شد تا به مطالبات قشر هنرمند رسیدگی شود زیرا بسیاری از هنرمندان به نام در کرج زندگی می‌کردند که طی سال‌های اخیر به تهران مهاجرت کردند.

خستو در پاسخ به این سوال که بسیاری از دکه‌های مطبوعاتی در کرج تبدیل به تنقلات فروشی شده آیا شورای شهر برنامه‌ای برای ساماندهی دارد یا خیر؟ گفت: این موضوع یکی از دغدغه‌های شورا است که در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 1268


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise