چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 15:40

دختران منجم در شفق گرد هم می‌آیند

همایش دختران منجم به‌منظور آشنایی عموم با فعالیت‌های بانوان در حوزه نجوم، عصر جمعه 13 اردیبهشت در فرهنگسرای شفق تهران برگزار می‌شود.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ مدیر مرکز نجوم آوا استار گفت: موضوع فعالیت «زنان و دختران در علم نجوم» یکی از پروژه‌های جهانی اتحادیه بین‌المللی نجوم (IAU) است که به مناسبت صد سالگی این اتحادیه معرفی شده است.

«ندا جعفری» خاطرنشان کرد: در حوزه المپیاد نجوم هر ساله حداقل یک دختر در ایران به مرحله جهانی این المپیاد راه می‌یابد که علاقه‌مندی و فعالیت دختران در این حوزه را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: از هر 10 نفری که در ایران به المپیاد نجوم راه می‌یابند 9 نفر پسر و یک نفر دختر است که باید برای رفع این مشکل و ترغیب دختران به فعالیت بیشتر در این عرصه فرهنگ‌سازی شود.

جعفری راه‌اندازی این همایش را گامی در جهت فرهنگ‌سازی در این زمینه آشنا کردن عموم مردم به فعالیت‌ها زنان در حوزه نجوم عنوان کرد.

وی ‌صدمین سالگرد اتحادیه بین‌المللی نجوم را بهانه‌ای برای اشتراک‌گذاری دانش و آموخته‌های نجومی، فراهم کردن لذت تماشای آسمان برای همه و بودن کنار یکدیگر در زیر یک آسمان عنوان کرد.

همایش دختران منجم به همت مرکز نجوم آوا استار و با همکاری انجمن نجوم ایران و کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو ‌تدارک یافته است.

انتهای پیام/ 

 

کدخبر: 1285


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise