چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 15:56

8 قاضی زن عضو هیات‌های تخلفات تامین اجتماعی شدند

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور بانوان و خانواده گفت: برای اولین بار هشت قاضی زن به عنوان عضو هیات های تخلفات این سازمان مشغول به کار شده اند.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛ شیرین‌دخت فرهادی افزود: ورود هشت زن به هیات های تخلفات سازمان تامین اجتماعی، یکی از اقدامات بسیار موثر برای جذب تعداد بیشتر بانوان در پست های مدیریتی و اداری است. اکنون چهار هیات بدوی و 2 هیات تجدیدنظر در سازمان تامین اجتماعی فعالیت دارد که همه افراد مشغول به کار در این هیات ها، قاضی هستند.

وی با بیان اینکه قضاوت درباره تخلفات صورت گرفته از جمله وظایف اعضای این هیات ها است، اظهار داشت: با حمایت های سرپرست سازمان تامین اجتماعی و تلاش هایی که از سوی مشاور امور بانوان انجام شد، توانستیم این تعداد از بانوان را عضو هیات های تخلفات این سازمان کنیم.

فرهادی اضافه کرد: اکنون هر هیات حدود پنج نفر عضو دارد که هشت نفر آنها از بانوان قاضی توانمند در سازمان تامین اجتماعی هستند، این کار بزرگی است چون تا پیش از این هیچ بانویی به عنوان عضو این هیات ها فعالیت نداشته است.

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور بانوان و خانواده با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای جذب هرچه بیشتر بانوان توانمند و شایسته در بخش های مختلف این سازمان انجام می دهیم، افزود: همچنین در کمیته انتصابات یک خانم بکار گرفته شده است تا بتوانیم نسبت به جذب بیشتر بانوان اقدام کنیم.

وی معتقد است، در سازمان تامین اجتماعی باید 30 درصد انتصابات به بانوان اختصاص داده شود، زیرا اکنون از جمعیت 72 هزار نفری کارکنان ستادی، بیمه ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی 30 هزار نفر آنها بانوان هستند، در میان این نیروهای سازمانی، 10 نفر درحد مدیرکل، 17 نفر معاون مدیرکل و تعدادی دیگر به عنوان روسای بودجه و در دیگر بخش ها زنان زیادی فعالیت دارند اما می خواهیم به تحقق 30 درصد پست های مدیریتی برای بانوان برسیم.

فرهادی تصریح کرد: به همین منظور نشست هم اندیشی در تمام استان ها برای بکارگیری و انتصاب بیشتر بانوان در پست های مدیریتی هر چند وقت یک بار برگزار می شود. البته ما همچنان به این تلاش خود ادامه می دهیم.

وی به برخی از اقدامات برای بانوان در سازمان تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: در بخش رفاهی و صنفی کارهای بزرگی برای بانوان انجام شده است به عنوان نمونه حق مسکن و حق اولاد را به بانوان پرداخت نمی کردند که ما این حق را برای بانوان گرفتیم. همچنین در بخش ورزش هم تلاش های زیادی صورت گرفته است.

مشاور مدیرعامل سازمان در امور بانوان و خانواده اظهار داشت: همچنین در هیات های مطالبات بیمه ای پنج نفر زن هستند. البته سعی می شود کارهای بزرگی را برای حوزه بانوان انجام دهیم.


بر اساس اعلام سازمان تامین اجتماعی حدود 19 درصد از بیمه شدگان تامین اجتماعی زن هستند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1287


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise