چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 17:11

سارقان به عنف در دام پلیس آگاهی البرز؛

این باند جیب‌بر را شناسایی کنید

رئیس پلیس آگاهی استان البرز از دستگیری باند سارقان حرفه‌ای که با جیب‌بری، کیف‌قاپی و زورگیری اقدام به سرقت به عنف کرده بودند، خبر داد.

امید بانوان؛ سرهنگ محمد نادربیگی با بیان اینکه طی ماههای گذشته گزارشات متعددی از مسافران شهید کلانتری وصول می‌شد که سرنشین خودرویی با زورگیری مبالغی را از آنها سرقت کرده بود، پرونده در جریان قرار گرفت و بعد از ردزنی، تعقیب و گریز این باند حرفه‌ای 4 نفره دستگیر شدند. 

رئیس پلیس آگاهی استان البرز شگرد این افراد را این گونه توصیف کرد: راننده خودرو که به بهانه مسافر‌کشی افراد را به دام می انداخت، در حین مسیر به بهانه اینکه در خودرو باز است یا به بهانه‌های مختلف دیگر از قربانیان باج‌گیری می‌کرد و در صورت امتناع مسافر از سلاح سرد استفاده می‌کرد.

وی با بیان اینکه پرونده دستگیری این باند قبل از تعطیلات عید در دستور کار قرار داشت ولی با آغاز تعطیلات فعالیت و تحرک این باند خاتمه یافته بود، گفت: متهمان سه، چهار روز اخیر سرقت‌های خویش را از محدوده کلاک و با همان شگرد مخصوص خویش آغاز کردند و روز گذشته ماموران پلیس بعد از عملیاتی که منجر به تعقیب و گریز شد، موفق به دستگیری سه نفر از آنان در حین عملیات شدند و متهم دیگر را که اقدام به فرار کرده بود، در منزل خویش در مشکین‌دشت فردیس دستگیر کردند.

سرهنگ نادربیگی خاطرنشان کرد: بعد از شناسایی منزل متهمین در مشکین‌دشت یک اسلحه کلت کمری با 21 فشنگ جنگی و 15 قبضه چاقو و قمه کشف و ضبط شد. همچنین اموال سرقتی شامل وجه نقد، 43 کیف زنانه  و 57 دستگاه تلفن همراه نیز در منزل متهمین کشف شد.   

این مقام انتظامی همچنین اعلام کرد: از این باند که سارقان حرفه‌ای بودند و به بیش از 150 سرقت اعتراف کرده بودند، سه متهم سابقه‌دار بودند. آنان با خودرو 405 نقره‌ای خویش ولی با پلاک‌های جعلیِ مخدوش اقدام به سرقت می‌کردند که در حین دستگیری 4 پلاک سرقتی نیز در خودرو آنان کشف و ضبط شد.

سرهنگ نادربیگی یادآور شد: سارقین در نقاط مختلف استان البرز از جمله مشکین‌دشت، گلشهر، مهرشهر، مهرویلا، فردیس و شهرستان‌های غرب استان تهران ازجمله ملارد، مارلیک، شهریار و رباط کریم اقدام به سرقت و زورگیری کرده‌ بودند.

 

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان با بیان اینکه این پرونده تا کنون 100 مالباخته داشته، اعلام کرد: به دستور دادستان البرز دستور انتشار عکس بدون پوشش این افراد صادر شد تا افرادی که اموالی از آنان توسط این باند سرقت شده است، برای شناسایی آنان به اداره آگاهی استان البرز واقع در میدان طالقانی مراجعه کنند.  

 

کدخبر: 1288

عکاس: تیلدا حسینی


یا حسین
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise