چهارشنبه، 11 اردیبهشت 1398 - 22:40

علی اصغر کمالی‌زاده

لازمه داشتن شهری مناسب، توسعه راه است

شهردار کرج با اشاره به اینکه راه عامل توسعه است، گفت: اگر بخواهیم شهر مناسبی داشته باشیم باید به توسعه راه ها توجه ویژه کنیم.

امید بانوان؛ پایگاه خبری مدیریت شهری کرج نوشت؛ علی اصغر کمالی‌زاده در آیین افتتاح ادامه زیرگذر آیت الله هاشمی اظهار کرد: شهر کرج شهری پر تراکم است و بعد از تهران بالاترین میزان جمعیت را دارد بنابراین برای اینکه بتوانیم شهری زیست پذیر داشته باشیم نیازمند راه های مناسب هستیم.

وی با اشاره به اینکه راه می تواند ارزش آفرینی و تولید ثروت کند، گفت: قطعا کلانشهرهایی که قیمت واحد زمین بالاتری دارند و به نوعی مردم در آن ثروت بالاتری دارند، شهرهایی هستند که راه های مناسب تری دارند.

شهردار کرج ارزش پروژه مذکور را 50 میلیارد تومان ذکر و خاطرنشان کرد: فاز اول این پروژه با تلاش شورای چهارم به ثمر نشست و برای ادامه آن نیازمند تملک 14 هکتار از پردیس دانشگاه تهران بودیم که به کمک دادستان، معاون دادستان و نماینده های کرج توانستیم این تملک را انجام دهیم و پروژه را به مرحله افتتاح برسانیم.

این مسئول همچنین به رد شدن پروژه از روی مترو اشاره کرد و گفت: با توجه به این مهم، دهنه 60 متری پل بر روی مترو زدیم و بدون اینکه خط مترو تعطیل شود توانستیم کار را به سرانجام برسانیم.

شهردار کرج در ادامه با اشاره به بودجه دو هزار و 800میلیاردی امسال شهرداری گفت: در بودجه 98، 40 درصد افزایش نسبت به سال گذشته داشتیم که بخش عمده ای از آن به توسعه راه ها اختصاص داده می‌شود.

کمالی زاده ادامه داد: یکی از مصوبات شورای اسلای شهر کرج، ادامه گذر شرقی مهرشهر در ادامه پروژه آیت الله هاشمی تا بلوار دانش و بعد از آن تا بلوار مسیح پاکدل است و این اتقاق در حال انجام است و بعد از افتتاح ادامه زیرگذر مهرویلا این پروژه پیگیری می شود.

وی افزود: توافقات اولیه لازم با دانشگاه علامه طباطبایی، پردیس علوم دانشگاه تهران و وزارت جهاد صورت گرفته و امید است این پروژه را در سال جاری به سرانجام برسانیم.

شهردار کرج اضافه کرد: ادامه این پروژه به فرودگاه پیام متصل می شود و اتمام آن باعث توسعه محدوده جنوبی شهر خواهد شد.

کمالی زاده در ادامه به دیگر پروژه های در دست اقدام مجموعه مدیریت شهری کرج اشاره کرد و گفت: ادامه پروژه بلوار جمهوری شمالی تا کمربندی شمالی، ادامه بلوار خیابان رستاخیز و اتصال آن به کمربندی شمالی کرج، ادامه بلوار ولیعصر و تکمیل بلوار شهید ناصر بخت از جمله این پروژه ها است.

انتهای پیام/

کدخبر: 1297


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise