پنجشنبه، 12 اردیبهشت 1398 - 14:11

استاندار فارس:

شیراز میزبان نشست مشترک زنان کشورهای مسلمان باشد

 استاندار فارس خواستار برگزاری نشست مشترک زنان کشورهای مسلمان به میزبانی استان فارس شد.

امید بانوان؛ مهر نوشت، عنایت الله رحیمی ظهر پنجشنبه در نشست سراسری مدیران کل امور بانوان خانواده استانداری‌های سراسر کشور با تاکید بر اینکه فرهنگ غنی فارس قطعاً پذیرای حضور بیشتر بانوان در صحنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است، افزود: حضور بانوان در این عرصه‌ها نیازمند بسترسازی مبتنی بر برنامه مناسب است که تلاش‌های خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته هر چند فاصله زیادی تا رسیدن به وضعیت مطلوب وجود دارد.

استاندار فارس با ابراز خرسندی از برنامه‌محور بودن حوزه امور بانوان و خانواده، عنوان کرد: تدوین سند ارتقاع وضعیت زنان و خانواده استان که دستگاه‌ها باید به سمت اجرایی کردن آن حرکت کنند نشان دهنده این حرکت مبتنی بر برنامه است.

وی با بیان اینکه در این سند و سندهای مشابه بررسی وضع موجود و تجزیه و تحلیل و ترسیم وضع مطلوب مورد حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: قطعاً در این زمینه تعیین راهبردها، سیاست‌ها و برنامه‌های اقدام و عمل اثر گذار خواهد بود.

رحیمی با اشاره به اینکه در این سند اهداف کلان و خرد و راه‌های رسیدن به آنها مشخص شده است، بر لزوم تعیین اهداف بر اساس پتانسیل‌ها، نیازها و مشکلات تاکید کرد.

وی ادامه داد: توجه به ارزیابی عملکرد و یافتن نقاط ضعف به منظور اصلاح برنامه و ارتقا آن باید در اجرا این سند مورد نظر باشد.

استاندار فارس با تاکید بر توانمندی حوزه امور بانوان و خانواده به ارائه پیشنهاداتی در زمینه فعالیت‌های هر چه مؤثر تر جامعه بانوان پرداخت و عنوان کرد: به منظور فعال‌تر بودن در این حوزه ارتباط با زنان کشورهای اسلامی به ویژه با نهادهای مردمی و سازمان‌های مردم نهاد در این کشورها با هدف تبادل تجارب، تقویت دیپلماسی عمومی جهت افزایش امنیت منطقه در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین اعلام کرد، استان فارس آمادگی میزبانی این گردهمایی برای نخستین بار را دارد.

انتهای پیام/

کدخبر: 1300


 هموطن با تو ايران روشن است
السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise