جمعه، 13 اردیبهشت 1398 - 00:59

اهانت به زنان بصره تجمع عراقی‌ها مقابل کنسولگری کویت را در پی داشت

ده‌ها عراقی در اعتراض به اهانت رهبر قبیله‌ای کویتی به زنان بصره، در نزدیکی ساختمان کنسولگری کویت در این شهر تظاهرات کردند.

امید بانوان؛ ایسنا به نقل از سایت شبکه تلویزیونی سومریه نیوز عراق نوشت، ده‌ها تن از ساکنان استان بصره عراق در اعتراض به اظهارات توهین‌آمیز فلاح بن جامع، رهبر قبیله العوازم کویت راهپیمایی و این اظهارات را محکوم کردند.

معترضان که از میدان عبدالکریم قاسم به سمت ساختمان کنسولگری به راه افتاده بودند، عذرخواهی رسمی بن جامع را خواستار شدند.

برخی از تظاهرکنندگان برای اعلام مخالفت خود پرچم‌های کویت را از بالای ساختمان کنسولگری در بصره پایین کشیدند و سپس دوباره آنها را به جای خود بازگرداندند، آنها همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی عذرخواهی رسمی دولت کویت از مردم عراق و زنان بصره را خواستار شدند.

گفتنی است نیروهای امنیتی تدابیر شدیدی را در محل برگزاری تظاهرات اتخاذ کردند.

وزارت خارجه عراق نیز تاکید کرد، با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند.

احمد الصحاف، سخنگوی این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: مردم ما باید در این شرایط حساس بیشتر از قبل به یکدیگر نزدیک شوند و از عوامل تفرقه‌افکن دوری کنند.

الصحاف با اشاره به اینکه کویت از مردم عراق عذرخواهی کرده است، گفت: وزارتخانه با جدیت تمام آنچه رسانه‌ها درباره این اظهارات توهین‌آمیز منتشر کرده‌اند را دنبال می‌کند و همکاری‌های دیپلماتیک ما با کویت ادامه دارند.

خالد نقا العازمی، افسر پلیس از قبیله العوازم در سال ۲۰۰۱ یک خبرنگار زن کویتی به نام هدایه سلطان السالم را به دلیل اینکه زنان این قبیله را رقاصه خوانده بود، به قتل رساند. پس از موافقت خانواده مقتول با دریافت دیه چند میلیون دلاری، قبیله العوازم طرح بزرگی را برای جمع‌آوری کمک‌های نقدی به راه انداخت اما بن جامع، رهبر قبیله در مراسم جمع‌آوری کمک‌ها زمانی که قصد تشویق مردم به کمک را داشت، گفت: ما زن رقاصه نداریم و این رقاصه‌ها از بصره آمده‌اند.

انتهای پیام/

کدخبر: 1305


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise