جمعه، 13 اردیبهشت 1398 - 01:06

مولاوردی:

گفت و گوی ملی راه برون رفت از مشکلات فعلی است

 دبیرکل جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان، تنها راه برون رفت از وضعیت موجود را باز کردن باب گفت و گوی ملی و نشان دادن عزم ملی برای خروج از انسداد سیاسی دانست و بر مسئولیت مضاعف نخبگان و اراده مسئولان در تحقق این وضعیت تاکید کرد.

امید بانوان؛ ایرنا نوشت؛  شهیندخت مولاوردی روز پنجشنبه در دیدار با اعضای جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان در استان البرز با بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود از وضعیت موجود کشور و جریان اصلاح طلبی، ضمن دعوت به انسجام و هم افزایی با جریان های سیاسی همسو در استان؛ بر لزوم پرهیز از دامن زدن به فضای یاس و پمپاژ ناامیدی در جامعه تاکید کرد.

وی که با همراهی «پریچهر سلطانی» دبیر کمیته مناطق جمعیت حمایت از حقوق بشر زنان و «محمد مهدی محمدی» عضو شورای مرکزی این تشکل به کرج سفر کرده بود، با اشاره به شرایط کشور با بیان اینکه « کشور درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی و روانی ‌و عوارض ناشی از ادامه سیاست یکجانبه گرایی دولت آمریکاست»، ابراز امیدواری کرد با درایت، عقلانیت و همدلی از این گردنه و پیچ تاریخی بتوانیم عبور کنیم.

عضو هیات رئیسه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان، تنها راه برون رفت از وضعیت موجود را باز کردن باب گفت و گوی ملی و نشان دادن عزم ملی برای خروج از انسداد سیاسی دانست و بر مسئولیت مضاعف نخبگان و اراده مسئولان در تحقق این وضعیت تاکید کرد.

مولاوردی با اشاره به اهمیت و ضرورت نهادینه سازی «حقوق و مسئولیت های شهروندی»، از اعضای شورای مرکزی جمعیت در استان البرز خواست با کمک و مشارکت دیگر احزاب استان و نهادهای مدنی در جریان سازی، ترویج و ظرفیت سازی این حقوق، به ویژه در آستانه انتخابات گام بردارند.

عضو شورای سیاستگذاری احزاب زنان اصلاح طلب درخواست کرد: در اجرایی کردن برنامه های مصوب این شورا که به صورت مشترک با احزاب عضو انجام‌ می شود اهتمام جدی داشته باشند.

وی از مخالفت اکثریت مجلس با افزایش سهم زنان در فهرست های انتخاباتی ابراز تأسف کرد و گفت: این موضوع واقعیتی را به همه ما گوشزد کرد که برای جا افتادن نظام حزبی و تحزب در کشور باید تلاش ها را دوچندان کرد و راهبردها را تغییر داد.

مولاوردی یادآور شد: بخشی از وضعیت در خودماندگی و سردرگمی و سرخوردگی احزاب و فعالان سیاسی در استانها که همه گیر هم است به همین نکته برمی گردد که تا نهادینه شدن نظام تحزب در کشور راه و فاصله بسیار است و‌ کارکرد ویژه احزابی که به هنگام اخذ مجوز و پروانه فعالیت الزام به ارائه برنامه و دیدگاههای خود در در تمام عرصه های مدیریتی کشور و حوزه های ریز و درشت در قالب مرامنامه حزبی دارند، محدود و منحصر شده است.

انتهای پیام/

کدخبر: 1306


السلام علیک یا علی ابن موسی الرضا
بخوان دعای فرج را دعا اثر دارد
اللهم عجل لولیک الفرج
امید بانوان
System Advertise